מבנה נייד או בשמו הנוסף, מבנה יביל, הוא מבנה שניתן להעביר ממקום למקום, ללא כל בעיה בצורה פשוטה ויעילה. בשונה מקרוואן, למבנה זה אין יכולת תנועה היות שהוא לא מצויד בגלגלים ולא יכולים לנוע איתו באזורים שונים או בכביש למשל. זה מובל באמצעות משאית גדולה לאזור המיועד עבורו ומנוף מציב אותו בשטח.

בשנים האחרונות, נעשה שימוש נרחב במבנים ניידים לכל מיני מטרות, למשל באירועים המתקיימים בשטח, משתמשים במבנה של שירותים ניידים, על מנת לספק פתרון מושלם ויעיל לבעיית הנוחות של המשתתפים באירוע. מעבר לכך, מבנים יבילים, משמשים גם ככיתות לימוד, חדרי אוכל, משרדי מכירות ואפילו למגורים. כן, כן למגורים של קבע, זאת בשל עלותם הנמוכה יחסית לעומת דירה.

למי מתאים מבנה נייד?

אם מדובר על מבנה נייד למגורים, צריך להיות בעלי קרקע. בעיר, הדבר לא מתאפשר אבל בקיבוצים ובמושבים, ניתן למצוא לא מעט מבנים ניידים. אלו מוצבים על השטח שיש ברשות הקונה ויכולים לשמש אותו למטרותיו או אפילו להשכרה לאנשים הרוצים לגור באזור.

כיום, ניתן לבחור בין מבנה נייד משומש לחדש. המחירים מתחילים בכמה אלפי שקלים ועשויים להגיע עד מאות אלפי שקלים. פרמטרים נוספים שמשפיעים על המחיר הם כמובן גודל המבנה והחומרים מהם הוא מיוצר.

סוגים של מבנים ניידים

מבני עץ – אחד מהסוגים הנפוצים והפופלאריים. משמשים בעיקר עבור צימרים, אך לא רק. הם בעלי חיפויי עץ פנימיים וחיצוניים ועם עיצוב משגע. מחירם יחסית יקר בגלל שהם חדשים יחסית ומיוצרים מחומר גלם איכותי – עץ אורן פיני.

קרוואן אמריקאי – משתמשים בעיקר בעיקר למגורים, למשרדים ומחסנים. איכותם לא גבוהה כמו מבני העץ ובמידה והושקע בהם שיפוץ גדול, הם עשויים להגיע למחיר של כמעט 50 אלף שקלים. במידה ואתם מתעניינים במבנה משומש כזה, מומלץ שתבחנו היטב את מצבו ותקינותו.

מבנים מפנל מבודד ומתכת – אלו מבנים המתאפיינים ברצפת בטון יצוקה והם מורכבים על קונסטרוקציה חזקה ועמידה לאורך שנים רבות. יש להם יכולת בידוד מצוינת לחום וקור והם עמידים לתנאי מזג האוויר השונים. עלותם יכולה להגיע ל-150 אלף שקלים.

עלויות נלוות שיש להתחשב בהן כאשר קונים מבנה נייד

שימו לב שיש ברשותכם אישורים מהרשויות, שכן על פי החוק אסור לכם להציב מבנה ללא אישור מתאים. הכינו את השטח המיועד למבנה, יש צורך בשטח מוגבה ומיושר. אל תשכחו לחבר אותו לתשתיות החשמל, הביוב והמים (מדובר על עלות כוללת חד פעמית, שמחירה גבוה ואי אפשר בלעדיה).