בשנים האחרונות נמכרות מדי שנה בין 1,900 ל-2,000 דירות ופרויקטים בראשון לציון, במחיר ממוצע שעומד על 20,000-21,000 ₪ למטר רבוע והתשואה השנתית בעיר עומדת על 3.3%-2.6% לערך. ראשון לציון היא העיר הרביעית בגודלה מבחינת גודל האוכלוסייה ואחת המרכזיות בישראל, בין היתר בגלל השתייכותה למטרופולין תל אביב.

ראשון משמשת כמרכז מסחרי, שיווקי ותרבותי תוסס, וחיי הפנאי שהיא מציעה נמצאים בצמיחה מתמדת. כל הזמן נבנים פרויקטים חדשים בראשון לציון, כך שכדאי לפקוח עיניים ולחפש הזדמנויות טובות לרכישה.

נתוני נדלן בראשון לציון – מחיר קניה ממוצע לפי מספר חדרים

מספר החדריםמחיר קנייה ממוצעמחיר שכירות ממוצעהשינוי במחיר הקנייה הממוצע (5 שנים)
31,412,326 ₪4,000 ₪4%
41,774,468 ₪5,000 ₪3%
52,279,967 ₪6,350 ₪2%-

 

מחפשים דירה חדשה למגורים או להשקעה וצריכים עזרה באיתור פרויקט מתאים? אנחנו יכולים לעזור!

  שם:
  דוא"ל:
  טלפון:
  מספר חדרים מבוקש:
  תקציב (בשקלים):
  משהו נוסף שתרצו לציין:   

  פרויקטי בניה חדשים בראשל"צ והסביבה – מדוע כדאי לבדוק?

  העיר המתחדשת ללא הרף לא שוקטת על השמרים. כיום עובדים בה על שדרוג מערך התחבורה הציבורית כחלק מפרויקט הנקרא "מהיר לעיר" – שאמור להסתיים בקרוב. גוש דן נחשב באופן כללי לפקוק ועמוס, ולכן מדובר בצעד מבורך ויתרון חשוב עבור מי ששוקלים לרכוש בה נכס. העיר בכל מקרה מאופיינת במיקום נוח במרכז הארץ ובגישה נוחה הן דרומה והן צפונה.

  כדאי לציין בנוסף גם את חיי הלילה התוססים שבאזורי התעשייה בעיר, את פארק הסופרלנד, את מתחם הסינמה סיטי, את רצועת החוף הנהדרת ומלאת האטרקציות, את הפרק העירוני "גן המושבה", את שלל מוסדות התרבות וגם מספר קבוצות ספורט מובילות בישראל. בשורה התחתונה, בהחלט לא חסר מה לעשות ומה לחוות בה.

  בין השכונות המבוקשות בראשון לציון אפשר לציין את שכונת נרקיסים, רביבים, שכונת ראשונים, רקפות ועוד.

   

  רכישת דירה להשקעה בראשל"צ

  אם אתם מחפשים להשקיע לטווח ארוך, השקעה בנדל"ן מהווה את אחת האופציות המשתלמות ביותר – כל עוד יודעים איך וכיצד לרכוש. כדאי לבדוק מגוון פרויקטים עתידיים, ללמוד את ההשקעה העירונית באזור בכל הקשור לתחבורה, חינוך, תרבות ותשתיות ולהיוועץ באנשי מקצוע.

  העצה הרווחת היא לרכוש דירות באזורים שעדיין לא הגיעו לשיא שלהם, אבל עתידים להגיע לשם בשנים הקרובות. המיקום הוא פרמטר קריטי וכדאי לרכוש דירה להשקעה איפה שישנם או שעתידים להיבנות בתי ספר טובים, בקרבה למרכזי תחבורה ציבורית ובסמוך למרכזי פנאי, בילוי ותרבות.

  דירות מקבלן בראשון לציון – למה חשוב לשים לב?

  כמו בכל רכישה של נדל"ן, חשוב להגיע ולבדוק את סביבת המגורים העתידית על כל היבטיה, ולבדוק גם מה התכנונים העירוניים לגביה. חשוב לבדוק לעומק את הרקע של היזם ושל הקבלן, הן מבחינת אמינות והן מבחינת איכות העבודה, ולהתבסס לשם כך על פרויקטים קודמים שהם השלימו.

  חשוב לבדוק שלא קיימים עיקולים או שעבודים על הקרקע ושהקבלן אכן מחזיק בבעלותה. כדאי לעבור על המפרט הטכני באופן מלא ולהיעזר בעורך דין כשאתם חותמים על החוזה.

  באופן כללי, דירות מקבלן מציעות מגוון יתרונות. בראש ובראשונה יש להתחשב בעלות הכלכלית הנמוכה יותר ובאפשרות להשפיע על העיצוב והתכנון בהתאם לטעמכם. בנוסף תיהנו מסטנדרטים גבוהים יותר של בנייה בשל ההתפתחויות החלות בענף, ומבנייה בהתאם לתקנים הנוגעים להגנה מפני שריפות ולעמידות בפני רעידות אדמה.

  בכל אופן אין להתפתות לבצע עסקה מבלי לבדוק את כל הנתונים האפשריים, ובפרט את אלו הנוגעים לחוזה שייחתם ביניכם לבין הקבלן.

  טווח המחירים של דירות חדשות למגורים בראשון לציון

  עלות ממוצעת של נדלן בראשון לציון היא בהחלט לא מהנמוכות בארץ בשל איכות החיים בעיר ובסביבתה, אך גם אין מדובר במחירים של תל אביב או רמת גן. בעיר הגדולה קיימות שכונות רבות, ולכל אחת טווח מחירים משלה. להלן טבלה המייצגת טווח עלויות כללי, בשביל שתוכלו להבין באילו סדרי-גודל מדובר:

  סוג הנכסמחיר דירה חדשה מקבלן בראשל"צ (ממוצע)
  מחיר דירה חדשה במרכז ראשון לציון (מחיר ממוצע)3.2 מיליון ₪ - 1.2 מיליון ₪
  מחיר דירת 2 חדרים חדשה בראשל"צ1.6 מיליון ₪ - 1.2 מיליון ₪
  כמה עולה דירת 3 חדרים חדשה בראשל"צ2 מיליון ₪ - 1.5 מיליון ₪
  מחיר דירת 4 חדרים בראשלצ2.65 מיליון ₪ - 1.9 מיליון ₪
  דירת 5 חדרים חדשה בראשון לציון3 מיליון ₪ - 2.4 מיליון ₪
  עלות דירת גן בראשון לציון2.8 מיליון ₪ - 1.7 מיליון ₪

  פרויקטים למגורים בראשון והסביבה – 7 במדד החברתי-כלכלי

  ראשון לציון זוכה לציון הנאה של 7 מתוך 10 במדד של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. מדובר בציון הולם בשקלול היתרונות הרבים שהעיר מעניקה לתושביה. בין אם אתם מחפשים דירות חדשות בראשון לציון או רכישת דירה יד שנייה, מומלץ לכתת רגליים ולבדוק פרויקטים שונים בשכונות שונות בעיר הגדולה, שהיא גם מפותחת וגם מתפתחת.