דירות חדשות למכירה בחריש

העיר חריש שוכנת בצפון השרון (בסמוך לכביש 6) וממוקמת במחוז חיפה וסמוכה לפרדס חנה-כרכור. חריש החלה את דרכה כקיבוץ שהוקם בשנות ה-80, ובמהלך השנים הוכרזה כעיר. אוכלוסיית העיר מונה כ-13,230 תושבים.

עוד בטרם הקמתה, העיר תוכננה על עקרונות של איכות הסביבה ואורח חיים ירוק. ניתן למצוא בעיר שבילי רכיבה על אופניים, שבילי הליכה רגלית לאורך העיר ובנייה נמוכה המאפיינת את העיר.
חריש היא עיר הנמצאת בשלבי פיתוח, כאשר הרוב המוחלט של הקרקעות בעיר כבר שווקו ונרכשו על ידי יזמי נדל"ן.

מהי התחזית העתידית הצפויה בחריש ומה כדאי לדעת על הנדל"ן בעיר? כל המידע בשורות הבאות.

 

נתוני נדלן בחריש – מחיר ממוצע של קניה לפי מספר חדרים

מספר החדריםמחיר קנייה ממוצעהשינוי במחיר הקנייה הממוצע (5 שנים)
3924,000 ₪4%
41,086,500 ₪5%-
51,205,500 ₪2%-

מחפשים דירה חדשה למגורים או להשקעה וצריכים עזרה באיתור פרויקט מתאים? אנחנו יכולים לעזור!

  שם:
  דוא"ל:
  טלפון:
  מספר חדרים מבוקש:
  תקציב (בשקלים):
  משהו נוסף שתרצו לציין:   

  פרויקטים בחריש – מה כדאי לדעת?

  העיר חריש אינה מוכרת לנו כעיר מרכזית או פופולרית. עם זאת, העיר מתפתחת בשנים האחרונות, הן בהיבט הנדל"ן בעיר והן בהיבט גידול האוכלוסייה. כיום ניתן למצוא פרויקטים בחריש בשלבים שונים כמעט בכל רגע נתון. החל מפרויקטים עתידיים, פרויקטים בשיווק ועד פרויקטים בבנייה בחריש המתפתחת.

  לאור העובדה שהעיר נמצאת בשלבי בנייה ופיתוח, בעיר מוצעים פרויקטים המיועדים לפלחי שוק ואוכלוסייה רחבים במיוחד. אחד מהמאפיינים הייחודים בעיר הינה הינו גיוון האוכלוסייה המשתכנת בעיר, שכן ניתן למצוא פרויקטים בחריש לחרדים וגם לחילונים.

  לא מעט מהקרקעות המיועדות לבנייה בעיר נמכרו ליזמי נדל"ן בעת הקמת ופיתוח העיר, כך שבענף הנדל"ן בחריש מתעניינים יזמים ומשקיעים לצד רוכשים לצרכי מגורים.

  על נדל"ן בחריש

  כיום, ישנם פרויקטים בשלבים שונים בעיר: פרויקטים למגורים בחריש אל מול פרויקטים להשקעה בחריש, זאת לצד פרויקטים על הנייר בחריש המציעים אפשרויות רכישה רבות למתעניינים. חלק לא מבוטל מיזמי הנדל"ן מגלים עניין רב בדירות מקבלן בחריש, ככל הנראה לאור העלות הנוחה לצד ההשקעה המינימלית הנדרשת מצידם בהיבט העיצוב, התכנון או שיפוץ הנכס.

  חריש מאופיינת בתכנון ירוק וקהילתי, כך שהעיר מאפשרת שמירה על אורח חיים בריא לצד שמירה על איכות הסביבה. העיר מציעה מגוון רחב של פארקים, מתחמים ירוקים ובנייה נמוכה ומרווחת המאפיינת את העיר.

  כעיר מתפתחת, ענפי התעשייה והמסחר בעיר טרם הושלמו לחלוטין. העתיד המתוכנן בעיר מצביע על שטחי מסחר מגוונים שיוקמו בעיר, כאשר המטרה היא לאפשר לתושבי חריש שימוש בשירותי מסחר וכמובן אפשרויות תעסוקה. לצד שטחי המסחר, הצפי הוא שבשנים הקרובות יוקם בעיר מרכז עסקים ופיתוח, שיכלול מוסדות ציבור, חינוך, תחבורה, חירום ואזור מלונאות.

  למי מתאימה קניית דירה בעיר חריש?

  רכישת הנדל"ן בחריש נחלקת לשני מאפיינים עיקריים של רוכשים: יזמים ומשקיעים המתעניינים בנדל"ן לצורכי השקעה, לצד אלו המעוניינים במגורים בעיר.

  תכנון העיר שנחשב אטרקטיבי, יצר ביקוש בקרב הציבור הכללי ובקרב מגזרים רבים בחברה הישראלית. אוכלוסיית העיר מגוונת ומונה משפחות צעירות, חילוניים לצד דתיים. עם זאת, ישנו רוב של משפחות צעירות בעיר: על פי מפקד שערכה המועצה המקומית חריש, כ-78% מתוך כלל רוכשי הדירות בעיר אלו משפחות צעירות, מחציתם מאזור המרכז.

  באשר למצב הסוציו-אקונומי בעיר, המפקד שנערך מצא שכ-65% מתושבי העיר הינם בעלי השכלה אקדמית ובהקשר למדד זה העיר מדורגת בציון 7/10.

  לאור המחירים הנמוכים ביחס לשוק שמציעה העיר, תושבים רבים לצד יזמי נדל"ן מוצאים זאת כהזדמנות רכישה. בעוד באזור המרכז האפשרות לרכוש דירה חדשה עשויה להיות נמוכה עבור צעירים, דירות חדשות בחריש הינן ברות השגה.

  מחירים של דירות חדשות בחריש – כמה זה יעלה לכם?

  המחירים של דירות חדשות למכירה בחריש משתנים בהתאם לפרמטרים שונים. עם זאת, חשוב לציין שהמחירים בעיר נמוכים באופן יחסי, תוך השוואה לערים אחרות. יתכן שהסיבה לכך טמונה בעובדה שמדובר בעיר מתפתחת, שטרם אוכלס בה מספר התושבים הצפוי. עם זאת, הפרמטרים השונים כמו גודל הנכס, מיקום הנכס ושלב הבנייה ישפיעו על מחיר הדירה.

  המחיר הממוצע של דירה חדשה בעיר עומד על ממוצע של כ-1,118,000 ₪. בשנה החולפת, נמכרו מאות דירות בעיר ויש כיום דירות למכירה בחריש לכל דורש.

  כיום, המחירים של דירות 5 חדרים בחריש עומדים נעים בין 1,100,000 ₪ לבין 1,500,000 ₪. זאת לעומת מחירי דירות 3 חדרים חדשות בחריש שעולות בממוצע כ-940,000 ₪.

  דירות 4 חדרים בעיר תופסות מקום טוב באמצע, כך שמחיר דירות 4 חדרים מקבלן נע בין 970,000 ₪ לבין 1,300,000 ₪.

  מה באשר לשאלה כמה עולה פנטהאוז בחריש? תופתעו לגלות שמחירו של פנטהאוז מתחיל ב-1,400,000 ₪ בלבד ויכול להגיע למחירים גבוהים מזה כמובן, בהתאם לסוג הנכס.

  כדאיות רכישת דירה בחריש

  לפני רכישת דירה לכל מטרה – בין אם לצורך מגורים ובין אם למטרות השקעה ויזמות, חשוב לערוך בירור והשוואה של תשואת הנכס אל מול המחיר למ"ר. באמצעות ההשוואה הזו, ניתן להעריך את השווי העתידי של הנכס ובכך את כדאיות הרכישה.

  התשואה השנתית הממוצעת בחריש הינה 2.56%, בהתאם לנתוני השנה החולפת. זאת לצד המחיר הממוצע למ"ר שהינו 11,000 ₪.