דירות חדשות למכירה בבאר יעקב

באר יעקב היא מועצה מקומית במרכז הארץ, הגובלת בראשון לציון, ובערים מרכזיות נוספות כמו נס ציונה ורמלה. בשטחה של באר יעקב נמצאים מרכזי תעשייה, כלכלה ורפואה, ביניהם המרכז רפואי אסף הרופא, בית החולים שמואל הרופא, מפעל התעשייה האווירית לישראל ועוד.

באר יעקב אינה מוכרת לנו כעיר מרכזית במיוחד, אך בשנים האחרונות התפתחותה ושוויה של הנכסים בעיר נמצאים במגמת עלייה והיא מציעה פרויקטים חדשים בבאר יעקב באזורים שונים של העיר. יש לכך מספר סיבות, כשהעיקרית שבהן היא פינוי הבסיס הצבאי צריפין הסמוך לבאר יעקב. עם פינויו של מחנה צריפין והשטח העצום שהתפנה לחלוטין, החל פיתוח נדלנ"י בעיר על ידי משקיעים ויזמים שראו את הפוטנציאל הגלום בה.

נתוני נדלן בבאר יעקב – מחיר ממוצע (קניה/שכירות) לפי מס' חדרים

מספר החדריםמחיר קנייה ממוצעמחיר שכירות ממוצעהשינוי במחיר הקנייה הממוצע (5 שנים)
31,020,000 ₪3,500 ₪16%-
41,874,000 ₪5,000 ₪6%
52,239,167 ₪5,500 ₪9%

מחפשים דירה חדשה למגורים או להשקעה וצריכים עזרה באיתור פרויקט מתאים? אנחנו יכולים לעזור!

  שם:
  דוא"ל:
  טלפון:
  מספר חדרים מבוקש:
  תקציב (בשקלים):
  משהו נוסף שתרצו לציין:   

  פעילות הנדל"ן בבאר יעקב

  באר יעקב אמנם לא מוכרת לנו כעיר מרכזית או בעלת פעילות ענפה, אך נראה שדווקא בתחום הנדל"ן העיר נחשבת כיעד אטרקטיבי עבור משקיעי נדל"ן. נראה כי המשקיעים

  שבעבר העדיפו להשקיע את כספם בערים המרכזיות ביותר כמו תל אביב ושכנותיה, מגלים עניין מחודש בעיר.

  הסיבה לפופולריות הנדל"נית של העיר הינה המיקום שלה. הקרבה לראשון לציון ולכבישים ראשיים, מאפשרת להתגורר במיקום נוח ולשלם על כך פחות. בין אם מדובר בדירות חדשות בבאר יעקב, פרויקטים להשקעה או פרויקטים בבאר יעקב על הים – כל אחד מהפרויקטים הללו זוכים לתשומת לב רבה בקרב בעולם השקעות הנדל"ן.

  מעבר למשקיעים, פרויקטים למגורים בבאר יעקב זוכים לעניין בקרב המתעניינים ברכישה לצורך מגורים בעיר. זוגות ומשפחות צעירות לצד זוגות מבוגרים, בוחרים להתגורר בפרויקטים חדשים בבאר יעקב באזורים השונים של העיר.

  לאחרונה, התעורר עניין בשכונות מבוקשים למגורים בעיר, כמו באר יעקב הירוקה, נווה דורון, גני מנחם, צמרות המושבה ונוספות שמושכות אליהן תושבים חדשים בעיר.

  פרויקטים בבאר יעקב: להשקעה או מגורים

  כאמור, פעילות הנדל"ן בעיר נמצאת בתאוצה הדרגתית לאור השינוי שחל בעיר. בשנה החולפת נמכרו 384 דירות בעיר. ככל הנראה, חלק לא מבוטל מהעסקאות במשך השנה החולפת התרחשו לאור פינויו של הבסיס הצבאי 'צריפין', כתוצאה מהשטחים שנותרו פנויים והביאו עמם פרויקטים עתידיים בעיר.

  כיום, ישנם מספר פרויקטים בבאר יעקב בשלבים שונים המציעים מגוון אפשרויות נדל"ן; החל מפרויקטים בשיווק, פרויקטים עתידיים או פרויקטים בבנייה בבאר יעקב.

  כך או כך, בשנה האחרונה, התפתחות פרויקטים חדשים בבאר יעקב מציעים הן לרוכשים והן למשקיעים בענף הנדל"ן, למצוא את מקומם בעיר.

  כמה עולה דירה בבאר יעקב?

  מחירי הדירות בעיר משתנים בהתאם לפרמטרים שונים, שכן מחירי הדירות תלויים במיקום הנכס, גודל הדירה, המיקום, השלב שבו נמצא הנכס החל משלב הבנייה ועד האכלוס, התוספות המוצעות בדירה ומצב התקינות של הכנס. במילים אחרות, מחיר הדירה תלוי באיזו דירה מדובר ומשתנה בהתאם.

  בעשור האחרון נראית עלייה מתונה אך עקבית במחירי הדירות בעיר. בתחילת שנת 2016 המחיר לדירות חדשות למכירה בבאר יעקב עמד על כ-1,785,000 ₪, כאשר בסוף שנת 2016 נמכרו בעיר דירות במחיר ממוצע של כ-1,900,000 ₪.

  העלייה ההדרגתית המשיכה עד לשנת 2019, כאשר בתחילת השנה ממוצע העסקאות בעיר עמד על כ-2,090,000 ₪.

  בהמשך שנת 2019 ולקראת סיומה, נראתה ירידה במחיר הממוצע של העסקאות בעיר, כאשר המחירים נעו בין 1,592,000 ₪ ועד כ-1,880,000 ₪. בתחילת שנת 2020 נראתה עלייה חדה והמחירים חזרו לכשהיו לפני הירידה במחירים.

  מחירים של דירות חדשות בבאר יעקב

  דירות חדשות למכירה בבאר יעקב – כמה זה באמת עולה? התשובה היא שהמחיר משתנה לפני סוג הדירה, כמובן. מחיר דירות 3 חדרים מקבלן בבאר יעקב עשויות לעלות כיום כ-890,000 ₪ ועד 924,000 ₪, בעוד העלות הממוצעת של דירת 4 חדרים חדשה בעיר הינה כ-1,800,000 ₪ בממוצע.

  המחירים של דירות 5 חדרים בבאר יעקב גבוהים כצפוי ממחירן של דירות 4 חדרים, והם נעים בטווח שבין 2,100,000 ₪ ל-2,370,000 ₪.

  כמובן שהמחיר משתנה בהתאם לסוג הדירה, שכן מחירה של דירה חדשה על הים יהיה שונה ממחירה של דירה מקבלן בעיר.

  דירות מקבלן בבאר יעקב – מה כדאי לדעת?

  לפני שפונים לרכישת נכס מכל סוג, חשוב לבדוק מהי התשואה שהנכס מניב. באמצעות הבדיקה הזו, ניתן להעריך את שווי הנכס העתידי.

  מהנתונים שבידינו, התשואה השנתית הממוצעת של דירות חדשות בבאר יעקב עומדת על כ-4.36%, תשואה שנחשבת גבוהה ביחס לערים מרכזיות אחרות.

  המחיר הממוצע למ"ר בבאר יעקב עומד על ממוצע של 13,200 ₪ למ"ר.

  לשם ההשוואה, בתל אביב התשואה השנתית עומדת על 3.11% לצד מחיר ממוצע למ"ר העומד על 36,800 ₪. ברמת גן המצב דומה, כאשר התשואה השנתית הממוצעת בעיר עומדת על 2.57% לצד מחיר ממוצע למ"ר של כ-28,300 ₪.

  מלבד התשואה והמחיר למ"ר, בעת עסקת נדל"ן (בין אם לצורך מגורים או השקעה), חשוב לקחת בחשבון את סוג הנכס והפיתוח העתידי בעיר בענף הנדל"ן ובענפים אחרים כמו תחום התרבות, המסחר, הפנאי והבילוי ועוד.