דירות חדשות בפתח תקווה למכירה – נדל"ן באם המושבות

לפני שנספר לכם על פרויקטים חדשים בפתח תקווה, כמה מילות הקדמה על העיר. פ"ת, המכונה גם "אם המושבות", היא עיר במרכז הארץ. העיר גובלת בערים מרכזיות במיוחד כמו הוד השרון, רמת השרון, תל אביב, בני ברק, קריית אונו וערים נוספות. פתח תקווה שהתחילה את דרכה כמושבה, הוכרזה כעיר בשנת 1937. אוכלוסיית העיר מונה כ-247,957 תושבים.

העיר בעלת היסטוריה ענפה שהחלה בקום המדינה, ובהתאם לכך ישנם אתרים היסטוריים הנמצאים בעיר, לצד פיתוח תרבותי, שירותי בריאות ובתי חולים, מרכזי קניות רבים.

לצד הכלכלה המתפתחת בעיר, גם ענף הנדל"ן זוכה לתשומת לב בקרב משקיעים או מתעניינים לצרכי מגורים בפרויקטים בפתח תקווה.

נתוני נדלן בפתח תקווה – מחיר ממוצע של קניה לפי מספר חדרים

מספר החדריםמחיר קנייה ממוצעמחיר שכירות ממוצעהשינוי במחיר הקנייה הממוצע (5 שנים)
31,341,923 ₪3,600 ₪4%
41,779,245 ₪4,500 ₪6%
52,210,128 ₪5,600 ₪5%

 

מחפשים דירה חדשה למגורים או להשקעה וצריכים עזרה באיתור פרויקט מתאים? אנחנו יכולים לעזור!

  שם:
  דוא"ל:
  טלפון:
  מספר חדרים מבוקש:
  תקציב (בשקלים):
  משהו נוסף שתרצו לציין:   

  דירות חדשות בפתח תקווה

  המיקום המרכזי של פתח תקווה לצד התפתחותם של ענפי הכלכלה, התעשייה והמסחר, הופך אותה לאחד מיעדי הנדל"ן הבולטים ביותר בערי המרכז. בעיר אזורי תעשיה רבים, והיא הפכה עם השנים למרכז הייטק, מסחר וטכנולוגיה – מה שמביא אוכלוסייה עמידה אל העיר.

  פתח תקווה שאינה מוכרת לנו בריש גלי כעיר מרכזית או מפותחת, מתגלה כהפתעה בעולם הנדל"ן; לאור מרכזי התעשייה הרבים שמביאים עמם כמובן מקומות תעסוקה, מתעניינים צעירים רבים בפרויקטים למגורים בפתח תקווה.

  מעבר למקומות התעסוקה המוצעים בעיר, קרבתה של העיר לערים רבות ומרכזיות אחרות הופכות אותה למבוקשת ונוחה למגורים. שכן, הקרבה לערים מרכזיות כמו תל אביב או הוד השרון, מאפשרת להתגורר בעיר במיקום מרכזי ונוח ולשלם על כך פחות מבערים אחרות.

  כך, משפחות צעירות וזוגת בוחרים להתגורר בפרויקטים חדשים בפתח תקווה. הנדל"ן בעיר מתחלק לשכונות מבוקשות יותר ופחות לפי אזורי העיר. המתעניינים לצרכי מגורים כמו גם המשקיעים בעיר, מגלים עניין במיוחד בשכונות מבוקשות למגורים בפ"ת, כמו אם המושבות, נווה גן, הדר גנים, כפר גנים, פתח תקווה החדשה ואחרות.

   

  מה חשוב לדעת על נדל"ן בפתח תקווה?

  בשנה ממוצעת נמכרות בעיר כ-1500-2500 דירות. זהו מספר גבוה, גם תוך השוואה לערים מרכזיות ומבוקשות אחרות באזור המרכז.

  כיום, ישנם פרויקטים הנמצאים בפיתוח בשלבים שונים, החל מפרויקטים בשיווק ועד פרויקטים עתידיים או פרויקטים בבנייה בפתח תקווה. חלק לא מבוטל של משקיעי הנדל"ן בעיר מגלים עניין בדירות מקבלן בפתח תקווה המיועד להשקעה.

  כך או כך, ניכרת מגמה של שינוי בשנים האחרונות בעיר, כשפרויקטים של התחדשות עירונית שהחלו בעיר הביאו עמם תנופת התחדשות וגידול באוכלוסייה. גידול פארקי התעשייה הנמצאים בפתח תקווה כחלק מההתחדשות העירונית, הפך עם הזמן את העיר לאורך השנים להמשך ישיר של מתחמי התעסוקה בערים הסמוכות. כך, הופכת פתח תקווה לאטה לאחת מערי גוש דן עם מגמת הפיתוח הרחבה ביותר לצד גידול האוכלוסייה הצעירה והעמידה שמשתכנת בעיר.

   

  מחירים של דירות חדשות בפתח תקווה – כמה זה יעלה לכם?

  מחירי הדירות בפתח תקווה משתנים בהתאם למאפייני הדירה. פרמטרים כמו גודל הנכס, מיקום הנכס, השלב שבו נמצא הנכס החל מהבנייה ועד האכלוס ועוד. כלומר, מחירי הדירות בעיר נעים בין טווח מחירים המשתנה בהתאם למאפייני הנכס הספציפיים, בין אם מדובר בפרויקטים למגורים או פרויקטים להשקעה בפתח תקווה.

  באופן כללי, ניתן לומר כי טווח המחירים הממוצע של דירות חדשות למכירה בפתח תקווה עומד על כ-2-3 מיליון ₪. להלן פירוט מחיר דירות חדשות בפתח תקווה לפי סוג הדירה:

   

  סוג הנכסמחיר דירה חדשה בפתח תקווה
  מחיר דירת 2 חדרשים חדשה בפ"ת1.6 מיליון ₪ - 1.2 מיליון ₪
  מחיר דירת 3 חדרים מקבלן בפתח תקווה2 מיליון ₪ - 1.5 מילון ₪
  דירת 4 חדרים חדשה בפתח תקווה2.5 מיליון ₪ - 1.8 מיליון ₪
  המחיר לדירות 5 חדרים חדשות בפתח תקווה2.9 מיליון ₪ - 2.1 מיליון ₪
  רכישת פנטהאוז חדשה בפתח תקווה4.5 מיליון ₪ - 2.3 מיליון ₪

   

  האם משתלם לרכוש דירה בעיר?

  אחת הבדיקות החשובות ביותר לפני רכישת דירה היא השוואה התשואה אל מול המחיר למ"ר. באמצעות ההשוואה הזו, ניתנת האפשרות להעריך את שווי הנכס העתידי ואת כדאיות העסקה.

  התשואה השנתית הממוצעת על דירה מקבלן בפתח תקווה תנוע בממוצע בין ה-2.5 % ל-3.5%, לצד המחיר הממוצע למ"ר שהינו בטווח 15,000 – 25,000 ₪. עם זאת, התשואה השנתית הממוצעת והמחיר למ"ר אינם שני המשתנים היחידים שנלקחים בחשבון בעת רכישת דירה, בין אם לצורך מגורים ובין אם לצורך השקעה.

  כמו בערים אחרות, בעת שיקול הרכישה של דירות חדשות למכירה בפתח תקווה, יש לקחת בחשבון את סוג הנכס המוצע למכירה, הפיתוח העתידי הצפוי באזור שבו הוא ממוקם בעיר וכן את הפיתוח הכללי הצפוי בעיר עצמה בענפים נוספים.