דירות חדשות למכירה בתל אביב – פרויקטים חדשים

תל אביב-יפו נחשבת לעיר המרכזית בישראל באזור גוש דן, והשנייה בגודל האוכלוסייה בישראל. תל אביב-יפו גובלת בערים רבות: רמת גן, גבעתיים, רמת השרון, הרצליה, בת ים וחולון. העיר נחשבת למרכז הכלכלה, התרבות, התקשורת והאמנות של ישראל.

תל אביב-יפו נחשבת מעצמה עסקית בתחומים רבים. ענפים רבים בארץ נחשבים למפותחים ביותר בעיר, שרק מרחיבה ומגדילה את פעילותה כעיר מגוונת, דינאמית ובינלאומית.
ככל הענפים המשגשגים, כך גם ענף הנדל"ן מצא את מקומו בעיר הגדולה. הפיתוח העצום בעיר לצד המיקום המבוקש שלה, מציב אותה במרכזה של מפת הנדל"ן.

כמרכז העניינים ובירת הכלכלה הישראלית, נדל"ן בתל אביב פורח.

 

נתוני נדלן בתל אביב – מחיר ממוצע (קניה/שכירות) לפי מספר חדרים

מספר החדריםמחיר קנייה ממוצעמחיר שכירות ממוצעהשינוי במחיר הקנייה הממוצע (5 שנים)
32,598,929 ₪6,700 ₪4%
43,287,412 ₪8,200 ₪7%
54,422,222 ₪10,000 ₪9%

 

מחפשים דירה חדשה למגורים או להשקעה וצריכים עזרה באיתור פרויקט מתאים? אנחנו יכולים לעזור!

  שם:
  דוא"ל:
  טלפון:
  מספר חדרים מבוקש:
  תקציב (בשקלים):
  משהו נוסף שתרצו לציין:   

  דירות חדשות בתל אביב

  כאמור, תל אביב נחשבת לאחת מן הערים האטרקטיביות ביותר בישראל, וכיעד שמתאים כמעט לכל אחד ובעיקר לצעירים, זוגות ומשפחות צעירות.

  בזמן שענף הנדל"ן בישראל נמצא בלב השיח הציבורי בקרב רוכשי הדירות למגורים או להשקעה, הנדל"ן בתל אביב לא מפסיק לשגשג גם הוא. העיר ממשיכה את התפתחותה וצמיחתה, וכמעט בכל רגע נתון בעיר ניתן למצוא פרויקטים בשיווק, פרויקטים להשקעה או פרויקטים בבנייה בתל אביב.

  מלבד מיקום העיר שמציב אותה בלב העניינים, מוקדי התיירות שמושכים אלפי תיירים מדי שנה, לצד מוקדי התרבות, התעסוקה והבילוי מביאים אל העיר אנשים רבים מכל רחבי הארץ והעולם.

   

  על פעילות הנדל"ן בעיר

  את הנדל"ן בתל אביב קשה לפספס, לאור ההיצע והביקוש הגדולים בעיר. קיימים כיום לא מעט פרויקטים חדשים בתל אביב בשכונות השונות בעיר, החל מפרויקטים בתל אביב על הים ועד פרויקטים בדרום תל אביב, באזור פלורנטין ונווה שאנן.

  המעוניינים ברכישת דירה להשקעה בעיר לרוב מתחילים את דרכם בדרום העיר, שמאפשרת רכישה במחירים נמוכים יותר. לעומת זאת, משפחות צעירות או זוגות שמגיעים להתגורר בעיר, מתעניינים במקרים רבים בשכונות מבוקשות למגורים בעיר ביחס לחלק הדרומי בה.

  בשנה החולפת, נמכרו בעיר כ-2,650 דירות (דירות חדשות ודירות יד שניה). נכון לשנת 2022, ניתן למצוא מגוון פרויקטים חדשים בתל אביב הנמצאים בשלבים שונים. חלקם מוכנים לאכלוס, האחרים בשלב השיווק או הבנייה.

   

  למי מתאימות הדירות בתל אביב-יפו?

  רכישת הנדל"ן בתל אביב נחלקת לשני סוגים של מתעניינים: אלו המעוניינים בנדל"ן לצורך השקעה, מול אלו המעוניינים במגורים בעיר.

  כשמדובר בדירה לצורך מגורים, הפרמטרים לחיפוש הופכים מורכבים בהשוואה לאלו שנלקחים בחשבון כשמדובר בדירה להשקעה. אם במהלך חיפוש דירות מקבלן בתל אביב לצורך השקעה, יסתפקו המשקיעים בפרמטרים הכוללים את גודל הדירה, ההשקעה הכלכלית והתשואה הצפויה – כשמדובר ברכישה לצורך מגורים, התהליך הופך להיות מורכב יותר.

  הסיבה לכך היא שמעבר לפרטים הטכניים, הרוכשים לצורך מגורים מבקשים להתאים את סביבת המגורים, האוכלוסיה באזור ואופי השכונה אל הצרכים שלהם.
  באשר לאוכלוסיה בעיר, האוכלוסיה המגיעה לתל אביב-יפו נחשבת מהצעירות בישראל. הגיל הממוצע נע בין 32-38, כאשר ישנן בעיר משפחות צעירות רבות, זוגות צעירים, סטודנטים וכן אזרחים ותיקים.

   

  מחירים ממוצעים של דירות מקבלן בעיר

  מה המחיר הממוצע של פרויקטים למגורים בתל אביב? האם רכישה של פרויקטים עתידיים משתלמת יותר ממחיר דירת 4 חדרים מקבלן לאכלוס מיידי? התשובה לשאלות הללו ואחרות, היא פשוטה: תלוי באיזה דירה מדובר ובאזור בעיר שבו היא נמצאת.

  המחירים של דירות חדשות לתל אביב משתנים, בהתאם לסוג הפרויקט והדירה הספציפית.

  המחיר הממוצע של דירות בתל אביב-יפו עומד על מחיר של כ-2,463,791 ₪. חל שינוי מסיבי במחירים בעשור האחרון; בשנת 2011 מחירה של דירה בעיר עמד על כ-1,476,000 ₪.

  המחירים של דירות 5 חדרים חדשות בתל אביב עומדים כיום על סכום של 2,800,000 ₪ בממוצע. כאמור, השינויים במחירים הינם בהתאם למגוון פרמטרים, כמו האזור בעיר (דרום תל אביב זולה משמעותית מהחלק הצפוני בעיר).

  אם אתם מעוניינים לדעת כמה עולה דירת 3 חדרים חדשה בתל אביב, תופתעו לגלות שבתחילת שנת 2020 המחיר הממוצע היה 1,968,000 ₪, לעומת העסקאות שנסגרו לקראת סוף השנה ועמדו על 2,300,000 ₪ לערך.

  עליית מחירי הדירות בעיר ככל הנראה מושפע משיעור המשקיעים הגבוה מתוך כלל רוכשי הדירות. בכל מקום שבו ערוב הסקאות נעשות לצורך השקעה ולא לצורך מגורים, שוק הנדל"ן הופך תוסס, נמצא בתנועה מתמדת ומספר העסקאות גדל. בהתאם, כך גם המחירים.

   

  רכישת פרויקטים חדשים בתל אביב – האזורים המבוקשים בעיר

  תל אביב נחשבת לעיר שיש בה הכל ואף זכתה לכינוי "עיר ללא הפסקה". עם זאת, בכל אזור בעיר ובכל שכונה, ניתן למצוא שוני ויתרונות שונים. ההתחדשות העירונית בתל אביב מתרחשת ללא הרף, והחיזוק שלה כמנוע פוליטי, כלכלי ותרבותי הולך ומתחזק.

  השכונות היקרות והמבוקשות ביותר בעיר, הן שכונת נווה צדק ושכונת אפקה. לעומתן, השכונות שניתן למצוא בהן דירות למכירה בתל אביב במחיר נמוך יותר הן השכונות הדרומיות: יפו ד', שכונת התקווה, לוינסקי ועוד.

  גם השכונות הוותיקות בעיר בצפון העיר כמו רמת אביב ועוד, מציעות בנייה חדשה שמביאה איתה עליית מחירים הדרגתית.