ענף הנדל"ן עולה כפורח, ופועל תחת אותם עקרונות של ביקוש והיצע המביאים לנסיקתו, לא רק בישראל, כי אם בעולם כולו, מה שמביא יזמים ישראלים לחיפוש אחר השקעות נדלן בקנדה, שמציגה פוטנציאל השקעות מבטיח. קנדה שוכנת לגבולה הצפוני של ארה"ב, היא מהווה את המדינה השנייה בגודלה בעולם ומאכלסת 38 מיליון תושבים.

מלבד הנתונים הגאוגרפים, מדינת קנדה מציגה את אחת הכלכלות החזקות בעולם, אשר עמדה במשברים כלכליים לאורך ההיסטוריה, לרבות המשבר הכלכלי העולמי בשנת 2008, אף ללא פגיעה קלה בכנף.

 

נדלן בקנדה
השקעות נדלן בקנדה – כל המידע למשקיעים בנדל"ן בקנדה: נדלן מניב מחירי הנדל"ן בקנדה ועוד

 

 

מדוע כדאי לשקול השקעה בנדל"ן בקנדה (ובכלל בחו"ל)?

בטרם נבחן את מאפייני שוק הנדל"ן בקנדה והפוטנציאל הגלום בה, חשוב להבין מדוע למעשה פונים ישראלים ומשקיעים הון בנכסי נדל"ן בחו"ל. חשוב לציין כי שוק הנדל"ן העולמי פועל תחת עקרונות דומים, סובל ממגבלה של קרקעות, מבירוקרטיה המגבילה את השימוש בקרקע ומפער שהולך ומעמיק בין הביקוש ההולך וגובר לנכסי נדל"ן, לבין העובדה כי מוצר היסוד של הענף, קרקעות, הוא מוצר מוגבל במיוחד.

השקעות נדל"ן בחו"ל בין אם מדובר ברכישת נכסים להשקעה באירופה, אמריקה או כל איזור אחר מחוץ למדינה, מאפשרות לישראלים לאתר הזדמנויות השקעה גלובליות, ללא מגבלה גאוגרפית מחד גיסא, וליהנות מניצול והטבות מיסוי בהתאם למדיניות המדינה האמורה מאידך גיסא, וזאת לצד השקעה במדינות ובערים המאפשרות רכישת נכסים במחיר נמוך ביחס לנכסי הנדל"ן בישראל, ופוטנציאל תשואה גבוה.

בעוד שמדינת ישראל הקטנה מציעה אפשרויות מוגבלות, מיעוט ערי מטרופולין וריבוי ערי פריפריה המקטינות את התשואה הממוצעת, היכולת לצאת להשקעות בינלאומיות מאפשרת מגוון רחב במיוחד של הזדמנויות השקעה מבטיחות.

 

קניית נדלן בקנדה – מאפיינים ויתרונות

מחירי הנדל"ן בקנדה נמוכים באופן משמעותי ממחירי הנדל"ן בישראל, והתשואה בגינם גבוהה יותר, כאשר צמצום ממשלתי של התחלות הבניה במדינה חוזה עליית מחירים אף משמעותית יותר מזו שנראתה בעשור האחרון. ישראלים בעלי הון עצמי מוגבל, אשר התקשו למצוא נכס לרכישה במחיר מתאים בישראל, גילו כי הם יכולים להשקיע ברכישת נכס בקנדה, בערים המרכזיות והאטרקטיביות במדינה, ולזכות לתשואה ממוצעת בת 6%-8%. 

דירות להשקעה בקנדה מבוקשות הן בשל התשואה הגבוהה והבטוחה המוצעת בגינן, והן בשל הביקוש הגבוה במדינה לדירות בדמי שכירות, שמכניסות בממוצע 3500$-1500$ בהתאם למיקום הנכס, גודלו ואיכותו.

דירות להשקעה בקנדה הן בבחינת השקעה אטרקטיבית בזכות מספר רב של חוזקות, דמוגרפיות וכלכליות, שמאפיינות את קנדה:

✔️ אחוזי אבטלה נמוכים שמעידים על כלכלה חזקה ועמידות ביכולת הציבור למימון דיור.

✔️ הגירה חיובית: קנדה מצויה במצב תמידי של הגירה חיובית, בשל היותה מדינה מערבית, עשירה במשאבי טבע, המצויה בשלום עם כל גבולותיה ואינה עומדת בכל סכסוך פוליטי, מספקת איכות חיים גבוהה על פי כל מדדי האושר ושביעות הרצון המוכרים, בטוחה, מתקדמת ובעלת איתנות כלכלית ותרבות משגשגת.

✔️ שיעור נכסים ריקים נמוך: הנובע מן ההגירה החיובית והביקוש לנכסי מגורים, נכסים עסקיים ונכסי תיירות במדינה.

✔️ תיירות: התיירות בקנדה משגשגת ופורחת, כאשר המדינה מחזיקה לא פחות מעשרה שדות תעופה לאומיים, וקווי תעופה ישירים לקנדה ממדינות אירופה, מהמזרח הרחוק ומישראל. המדינה מציעה חיי תרבות עשירים, אתרי סקי ונופש, תרבות ספורט ענפה ואטרקציות תיירותיות רבות נוספות.

✔️ אמנת מיסוי בינלאומית שמאפשרת הימנעות מכפל מס והקלות למשקיעים זרים בכלל וישראלים בפרט.


  לקבלת מידע נוסף על השקעות נדל"ן בחו"ל – צרו איתנו קשר

  שם:
  דוא"ל:
  טלפון:
  משהו נוסף שתרצו לציין:

   

  איתור נכסים בקנדה למכירה

  איתור נדלן למכירה בקנדה, כמו כל תהליך חיפוש של נדל"ן להשקעה מחוץ לישראל, מצריך מעט היכרות עם הערים המרכזיות, אזורי הביקוש ואזורי התיירות במדינה, לבחירה מושכלת של נכס בעל פוטנציאל תשואה גבוה.

  היעדים המומלצים להשקעה בקנדה

  הערים המרכזיות מהוות את אזורי הביקוש הבולטים להשקעות נדל"ן בקנדה:

  #1 טורונטו – טורונטו היא העיר הגדולה בקנדה, אשר מונה קרוב לשלושה מיליון תושבים. העיר טורונטו מהווה את מרכז הכלכלה הקנדית, בזכות מסחר עשיר המתקיים בעיר ומגוון מוקדי בילוי, פנאי ותרבות. 

  #2 וונקובר – עיר נמל וצלע מרכזית בתעשייה בקנדה. בוונקובר מתגוררים למעלה משלושה מיליון תושבים, והיא מהווה מוקד משיכה נדל"ני ומציעה מגוון נכסי נדלן בקנדה למכירה, ומוכרת כעיר בעלת ביקוש נדל"ני גבוה במיוחד, הן בנכסי מגורים והן בנכסי מסחר ותעשייה.

  #3 קלגרי – העיר קלגרי מוכרת כאחת הערים הירוקות החשובות בעולם, בזכות מאגרי גז טבעי ופיתוח וניצול של מערכות אנרגיה מתקדמות, לצרכי תחבורה, תאורה וצרכים נוספים. בעיר מתגוררים למעלה ממליון תושבים, והיא מהווה מוקד משיכה ומציגה ערך נדל"ן גבוה יותר מערים אחרות, בזכות החדשנות האנרגטית והירוקה שהיא מביאה.

  #4 מונטריאול – מונטריאול היא עיר הסטודנטים, התיירות, התרבות והפנאי, כמו גם העיר השנייה בגודלה המאכלסת כשישה מיליון תושבים. מונטריאול מאופיינת במחירים נמוכים ברכישת נכסים, ובביקוש גבוה לשכירות וכתוצאה מכך גם מחירי כירות גבוהים מו הממוצע. משקיעים ישראלים מוצאים את מונטריאול כבעלת פוטנציאל גבוה בעת רכישת נדל"ן בקנדה, ומבצעים בה השקעות המיועדות לטווח הרחוק.

  #5 אוטווה – עיר הבירה של קנדה, ומקום מושבם של הפרלמנט הקנדי ומשרדי הממשלה. מונה קרוב ל-900000 תושבים, וממוקמת על הגדה הדרומית של נהר אוטווה. העיר סמוכה לשדה התעופה מקדונלד קרטיה, מציעה מספר רב של מוזיאונים, הגלריה הלאומית של קנדה, ואת משטח ההחלקה הטבעי הארוך בעולם (כשמונה ק"מ) שנולד כתוצאה מקיפאון של תעלת רידו.

   

  מה חשוב לבדוק לפני השקעה בקנדה?

  ✔️ השקעות נדלן בקנדה והשקעות נדל"ן בכלל, מצריכות היכרות מעמיקה עם חוקי הנדל"ן המקומיים, חוקי הבינוי והשיפוץ, מדיניות כלפי משקיעים זרים וחבויות מס.

  ✔️ שיטת מיסוי על נדלן להשקעה בקנדה היא ידידותית ומקלה, ויחד עם זאת מורכבת לעתים להבנה ולניהול ומחייבת ליווי מקצועי של יועץ מס, רואה חשבון או עורך דין מקומי.

  ✔️ המע"מ בקנדה הוא דיפרנציאלי ואינו אחיד, ויש לברר בטרם הרכישה האם קיימת חבות מע"מ ובאיזה שיעור על הנכס המיועד.

  ✔️ קיים מס פדרלי על מכירת נכס בסך 5%, אולם על פי האזורים וטווח זמן האחזקה בנכס עלות המס עשויה לרדת עד לשיעור של 0%.

  ✔️ בקנדה קיים מיסוי אחיד על דמי שכירות בסך 25%.

  בזכות אמנת המס עליה חתומה קנדה עם מדינת ישראל ניתן להימנע מכפל מס ואף לנצל הטבות מס אפשריות.

   

  אפשרויות מימון למשקיעי נדל"ן בקנדה

  במידה וההון העצמי הקיים ומיועד להשקעה אינו מספיק לצורך מימוש הנכס הרצוי, קיימים גופים המספקים הלוואות חוץ בנקאיות למשקיעים, בתנאים אטרקטיביים ונוחים, המביאים בחשבון את דמי השכירות המיועדים מן הנכס, כהכנסה מוכרת.

  אפשרות מימון נוספת היא מימון בנקאי כנגד נכס נדל"ן קיים תחת ההגדרה הלוואה לכל מטרה. מימון שכזה מייצר הזדמנות להשקעה משתלמת בנדל"ן שמהווה נכס מניב שמחזיר את כספי ההשקעה ומייצר רווחים, בסופו של דבר.

   

  לסיכום, השקעת נדל"ן בקנדה ונדל"ן בחו"ל בכלל הם פתח וחשיפה לכמויות אדירות של מידע, הצעות ואפשרויות, כאשר מטבע הדברים חלקן עשויות להבטיח הבטחות שווא וסרק. השקעות נדל"ן בקנדה ובמדינות נוספות בעולם מוטב לבצע בליווי מקצועי, הכולל מומחים מהתחום המשפטי ומתחום המיסוי, כמו גם אנשי מקצוע מקומיים השולטים בדרישות הבירוקרטיה המקומית. 

  קיימות חברות ישראליות המספקות את מעטפת השירותים האמורה, החל מאיתור הנכסים לצרכי השקעה, המשך בסיוע בגיוס מימון, כלה בתיווך וביישום העסקה, וכן בניהול הנכסים עד למימוש ההשקעה. מטבע הדברים החברות הללו גובות דמי תיווך וניהול, אולם הן מספקות כלים וביטחון, וחוסכות לא מעט טרחה, התנהלות, הגעה פיזית וטיסות, וכמובן מספקות ביטחון והיכרות עם האזורים השונים במדינה, ומידע על פוטנציאל ההשקעה.