מחפשים דירה חדשה? לפניכם ריכוז פרויקטים חדשים ודירות חדשות המוצעות למכירה ביישובים רבים בישראל.

עומדים לפני קניית דירה חדשה למגורים או להשקעה? כדי לעזור לכם למצוא את הדירה המתאימה ביותר עבורכם, ריכזנו עבורכם את מיטב הפרויקטים החדשים של חברות הנדל"ן והקבלנים המובילים בישראל תחת קורת גג אחת. רכישת מוצלחת של דירה חדשה מקבלן תלויה בגורמים רבים, ביניהם: מיקום וסוג הנכס, מועד הקנייה, הקבלן המבצע, אופן הרכישה (עצמאית או דרך קבוצת רכישה) ועוד. אנו יותר מממליצים להתייעץ עם גורם בעל ידע בתחום לפני שמקבלים החלטה סופית.

דירות חדשות למכירה – איך עושים את זה?

דירות חדשות למכירה הן לא עניין של מה בכך. קניית דירה חדשה היא במקרים רבים העסקה הגדולה, החשובה והמשמעותית ביותר שאדם יעשה בחייו, לאור ההוצאה הכספית הניכרת שהיא מצריכה. לעיתים קרובות, אנשים משקיעים חלק ניכר ואף את רוב חסכונותיהם ברכישת הדירה הנחשקת.

נוסף על כך, חשוב לזכור שרכישת דירה למכירה כרוכה לרוב בהשקעה כספית שאיננה חד פעמית אלא כזו שמתמשכת לאורך זמן, שכן עסקת הרכישה לרוב תלווה בלקיחת משכנתא לטווח ארוך.

בכל מקרה, חשוב לבחון היטב את העסקה לפני חתימת החוזה. ביצוע בדיקת עומק מקיפה ויסודית של תנאי העסקה יכולה להבטיח קנייה בטוחה, יעילה ומשתלמת, ולמנוע נזק כלכלי כבד, תחושת החמצה ומפח נפש.

בשורות הבאות נפרט על מה חשוב להסתכל בכדי לבצע רכישה מושכלת, נבונה ונכונה בדירות למכירה.

 

אז מה צריך לבחון כשבוחרים דירה חדשה בישראל?

השלב הראשון בקניית דירה חדשה הוא כמובן איתור הנכס הרצוי. כשניגשים לבחור דירה לרכישה, חשוב להתייחס לפרמטרים הללו:

#1 מיקום הדירה: ראשית, יש לבחון את העיר, האזור והשכונה שבה ממוקמת הדירה, וכן את סביבתה המידית. מדובר בהיבט קריטי במערכת השיקולים לבחירת דירה לרכישה, שכן צריך להבין האם הדירה ממוקמת באזור העונה על צרכי הקונה או לחילופין על הצרכים של שוכרים וקונים פוטנציאליים בעתיד.

כשבוחנים את מיקום הנכס, חשוב לשים לב לקיומם של מוסדות חינוך, ציבור וקהילה; מתחמי תעסוקה ומסחר; מרכזי בילוי, תרבות ופנאי; גישה נוחה לעורקי תחבורה ציבורית או פרטית; פארקים ציבוריים וריאות ירוקות, וכל מה שדרוש לניהול שגרת החיים.

בנוסף, מומלץ לבדוק האם ישנן תכניות קיימות או עתידיות לפיתוח עירוני ובנייה באזור הנכס, שכן הדבר משפיע הן על חיי היומיום בדירה והן על שוויה העתידי.

#2 מאפייני הדירה: השלב השני הוא כמובן בחירת הדירה המתאימה ביותר לצרכים, ההעדפות והיכולות הפיננסיות של הקונה. כשבוחרים בדירה חדשה, יש לתת את הדעת על גודלה ומספר החדרים שבה; התכנון והסידור ההנדסי והאדריכלי שלה; מיקומה בבניין (עורפי או חזיתי, נמוך או גבוה, מזרחי או מערבי); וכיווני האוויר והנוף הנשקף ממנה.

יש לבחון גם מאפיינים חיצוניים כמו קיומה של מעלית בבניין, חניה פרטית ומחסן. כמו כן, יש לוודא את תקינותן של מערכות התשתית בדירה ובבניין, לרבות חשמל, מים, מערכות מיזוג, לוודא שמערכות ומשאבות הביוב פועלת כהלכה ובמידת הצורך ודאו שמבצעים שאיבה של הביוב וניקוי שלו לפני שאתם נכנסים לגור בדירה.

 

מה צריך לבדוק לפני שרוכשים דירות מקבלן?

לעיתים קרובות רכישת דירה חדשה תתבצע ישירות מידי הקבלן. להלן מספר בדיקות שחשוב לבצע לפני רכישת דירה חדשה מקבלן:

✔️ בדיקות אודות הקבלן: לפני שקונים דירות חדשות מקבלן, חשוב לבדוק שהן אכן נבנו על ידיו, ושקיים רשום שלו על פי חוק בפנקס הקבלנים, תחת הענף והסיווג המתאים. כשמתחילים במשא ומתן, מומלץ לבקש לראות את רישיון הקבלן, ולוודא שהוא תקף ומתאים לדירה המדוברת.

כמו כן, כדאי לבצע בדיקת רקע אודות ההיסטוריה העסקית הפיננסית והמשפטית של הקבלן, וכן לקבל חוות דעת מלקוחות קודמים ולבחון מיזמים שנבנו על ידו על מנת להתרשם מאיכות, טיב ורמת הגימור של הדירות.

✔️ בדיקות אודות בעל הקרקע: יש לוודא שהשטח שעליו נבנתה הדירה מצוי בבעלותו של הקבלן או לחילופין שיש לגורם המוכר זכות חכירה לטווח ארוך. חשוב מאוד לוודא שלא קיימים עיקולים, חובות ושעבודים על הקרקע. יש לבדוק את תקינות רישום הקרקע בטאבו.

ככלל, יש לוודא את תקינות ותקפות מסמכי הבעלות על הקרקע, וחשוב לוודא כי קיים רישום של הערת אזהרה על השטח וכי הנכס איננו מיועד לגורם אחר.

✔️ בדיקות אודות היתרי הבנייה והמיסוי: כשבאים לקנות דירה חדשה מקבלן, חשוב לוודא שתהליך הבנייה כולו התבצע על פי חוק, תחת היתרי בנייה תקפים ומתאימים מהרשות הרלוונטית.

יש לשים לב לפרטים הקטנים ברישום הנכס, שכן רישום שגוי של הפרט הכי קטן עשוי להעיד על אי-תקינות או היעדר תוקף של היתר הבנייה לדירה. כמו כן, צריך לוודא שרישום הדירה על שמו של הקונה אושר ברשויות המס ובלשכת הרישום במשרד המקרקעין. 

ניתן לבצע את הבירורים הללו באמצעות הקבלן ובאופן עצמאי דרך המשרד הרלוונטי ברשות המקומית, וכן באמצעות אנשי מקצוע רלוונטיים.

✔️ בדיקות אודות חוזה העסקה: לפני חתימת חוזה הרכישה על דירה חדשה, יש לעבור על מכלול ההסכמות, ההבטחות וההבנות שהושגו בין הקונה לקבלן, ולוודא שהן משתקפות היטב בנוסח החוזה.

ככלל, בעת כתיבת החוזה, חשוב להקפיד על ניסוח ברור, בהיר וחד-משמעי ככל הניתן. החוזה צריך לכלול במלואו ובאופן מדויק את כל פרטי העסקה, לרבות מפרט הדירה, מחירה הסופי, תשלומים נלווים רישום בטאבו ותנאי החיבור למערכות תשתית.

לאחר ניסוחו, יש לבחון את כתב החוזה ביסודיות עד לסעיף האחרון. כדי להבטיח את תקינות החוזה, מומלץ להיוועץ בגורמים מקצועיים הבקיאים בחוזי רכישה ודיני קניין, כולל עורכי דין, מהנדסי ומפקחי בניין ואדריכלים. אנשי המקצוע הללו יידעו לאתר ולהזהיר מפני פרצות וסעיפים בעייתיים.

✔️ בדיקות במעמד קבלת הדירה: לאחר ביצוע הבדיקות המתאימות על הקבלן, הקרקע וחוזה הרכישה, השלב הבא הוא להקפיד שאופן מסירת הדירה יתבצע בצורה מסודרת ככל האפשר ובהתאם לתנאי החוזה.

קבלת הדירה צריכה להתבצע אך ורק לאחר שהדירה, על כל חלקיה, רהיטיה ומתקניה, עברה ניקיון  יסודי על ידי חברה מקצועית. בטרם המסירה, כדאי לערוך בדיקה יסודית לאיתור בעיות, ליקויים ופגמים ולוודא את תקינותה של הדירה.

רצוי לבצע את הבדיקה שלא באופן עצמאי אלא בליווי בעלי מקצוע רלוונטיים. באם נמצאו פגמים או ליקויים, יש לציין אותם בפרוטוקול המסירה, תוך פירוט ההסכמות על מועד ואופן תיקונם.

 

כמה עולה דירה חדשה מקבלן באזורים שונים בישראל?

מחיר דירה חדשה בישראל תלויה במכלול פרמטרים, כולל כמובן המיקום בארץ. אז איפה אפשר למצוא דירות חדשות בזול בארץ? חשוב להבין שקיימת שונות רבה במחירי הדיור באזורים השונים בארץ, אך ניתן להצביע על טווח מחירים ממוצע לפי אזורים:

  • טווח מחירים של דירות חדשות במרכז הארץ 4 חדרים מתחיל מ- 1.7 מיליון ₪ ויכול להגיע ל-4 מיליון ₪ ויותר.
  • עלות ממוצעת של דירה חדשה בשרון נעה בין 2.1-3.5 מיליון ₪ בממוצע.
  • מחיר ממוצע של דירה חדשה בצפון נמוך יותר ונע בין 800 אלף ₪ ל-1.7 מיליון ₪ בממוצע.
  • ממוצע מחירים של דירות חדשות בדרום נע גם הוא בין 800 אלף ₪ ועד לסביבות השני מיליון שקלים.