דירות חדשות למכירה בעכו

העיר עכו היא עיר הממוקמת בצפון מדינת ישראל. העיר גובלת מדרום בחופי מפרץ עכו וממערב בחופי הים התיכון.

היא אחת מערי הנמל העתיקות ביותר בישראל ובעולם, והיא מונה כ-50,000 תושבים. עכו הינה עיר מעורבת, בה מתגוררים תושבים יהודים לצד ערבים.

בעוד שהעיר מושכת אליה אלפי תיירים בכל שנה כאתר מורשת עולמי, גם הנדל"ן בעיר החל להתפתח בקצב מסחרר בשנים האחרונות.

עכו הפכה למוקד משיכה למשקיעי נדל"ן המעוניינים בפרויקטים חדשים בעכו להשקעה, אל מול זוגות צעירים ומשפחות המחפשים דירות מקבלן בעכו או פרויקטים עתידיים.

נתוני נדלן בעכו – מחיר ממוצע של קניה לפי מספר חדרים

מספר החדריםמחיר קנייה ממוצעמחיר שכירות ממוצעהשינוי במחיר הקנייה הממוצע (5 שנים)
3616,765 ₪2,500 ₪4%-
4991,676 ₪3,200 ₪3%
51,330,000 ₪4,250 ₪4%-

 

מחפשים דירה חדשה למגורים או להשקעה וצריכים עזרה באיתור פרויקט מתאים? אנחנו יכולים לעזור!

  שם:
  דוא"ל:
  טלפון:
  מספר חדרים מבוקש:
  תקציב (בשקלים):
  משהו נוסף שתרצו לציין:   

  פרויקטים חדשים בעכו

  הפיתוח הנדל"ני בעכו החל לתפוס תאוצה בשנים האחרונות. העיר נחשבה מאז ומתמיד כיעד אטרקטיבי למטיילים וכיעד תיירותי נבחר בישראל ובעולם בכלל. עם השנים, עכו שמוכרת לנו כעיר תיירותית הממוקמת בצפון, הפכה ליעד מרכזי עבור משקיעי הנדל"ן ורוכשי דירות לצורכי מגורים.

  בעוד מיקוד הנדל"ן המוכר לנו מתרחש באזור מרכז הארץ, בתל אביב-יפו או רמת גן והסביבה, בשנים האחרונות מתעורר עניין מחודש בפרויקטים חדשים בעכו.

  נראה כי העיר עכו החלה לנגוס בנתח שמחזיקים בו אזורי הנדל"ן המבוקשים, מה שגרם למשקיעי הנדל"ן בישראל לעניין רב.

  התפתחות הנדל"ן בעכו

  בשנים האחרונות נרשמת עלייה בפעילות הנדל"ן בעכו, הן מצד היזמים ותנופת הבניה והן עלייה בביקוש לפרויקטים חדשים למכירה בעיר.

  בשנה האחרונה נמכרו בעיר כ-900 דירות (כולל דירות יד שניה), וישנה התפתחות של פרויקטים חדשים בעכו הנמצאים בשלבי בנייה שונים.

  נכון לשנת 2022, ניתן למצוא פרויקטים בעכו המציעים יחידות דיור דו משפחתיות, בתים צמודי קרקע, בנייני מגורים ודירות חדשות לעכו על הים.

  חלק מהפרויקטים נמצאי בשלבי בנייה שונים וחלקם מוכנים למכירה או לאכלוס. בין אם הצורך הוא בפרויקטים למגורים בעכו או בפרויקטים עתידיים לצורך השקעה, עכו חוזרת לאט ובזהירות למפת הנדל"ן.

  מה שהציבור הישראלי כנראה לא יודע, הוא שבעשור האחרון קרקעות בודדות שנמכרו בעכו זכו לביקוש רב של המשקיעים; חברות חדשות שלא היו חלק מהתמונה בעבר נכנסו למשחק ובכך העלו את מחירי הדירות.

  מי הם מחפשי הנדל"ן בעיר?

  חיפוש דירה להשקעה מתנהל לפי קריטריונים יבשים מאוד, כמו מחיר הדירה, גודלה וההשקעה הכלכלית שהיא דורשת בטרם האכלוס. לעומת זאת, חיפוש דירה למגורים זהו תהליך מעט יותר מורכב. מעבר לפרטים הטכניים והאוטומטיים, חשוב לרוכשים לצורך מגורים להתאים אל הצרכים שלהם את סביבת המגורים.

  עכו מציעה למחפשים אפשרויות רכישה שונות, הן להשקעה והן לצרכי מגורים, בעוד המגוון רחב וההיצע גדל.

  ניתן למצוא פרויקטים חדשים בעכו למשפחות, זוגות צעירים או זוגות מבוגרים, לצעד דירות מקבלן בעכו המוצעות כפרויקטים עתידיים. המגוון הרחב של פרויקטים למגורים בעכו מעלה עמו כמובן את ערך הנכס, אך יחד עם זאת את התחרות בשוק ואת המחיר שהקונים ישלמו עבורו.

  כמו המעוניינים במגורים, כך גם המשקיעים יכולים למצוא את מקומם בעיר. ישנן אין ספור דירות חדשות בעכו על הים בהן המשקיעים מעוניינים במיוחד, לאור המיקום בעל פוטנציאל הצמיחה. גם פרויקטים בעכו המיועדים לאכלוס עתידי כמו בניינים רבי קומות מבוקשים בקרב המשקיעים.

  מחירים של דירות חדשות בעכו

  החל משנת 2013 ועד שנת 2019, נראתה מגמת עלייה במחירי הדירות בעכו. אם בשנת 2012-2013 מחירה של דירה עמד על כ-1,050,000 ₪ לערך, בשנים 2018-2019 המחירים עלו והגיעו עד ל-1,200,000 ₪.

  נכון להיום, המחיר הממוצע של דירות חדשות למכירה בעכו עומד על סכום של 1,053,450 ₪.  כמובן שהמחירים משתנים בהתאם לסוג הדירה, הפרויקט, המיקום ומועד האכלוס.

  אם אתם שואלים את עצמכם כמה עולה דירת 3 חדרים מקבלן, לצורך העניין, חשוב שתדעו שהמחיר הממוצע בשוק הנדל"ן בעכו כיום נע בין 790,000 ₪ ל-922,000 ₪. מחיר דירת 4 חדרים חדשה לצורך העניין, יתחיל ב-970,000 ₪ ועשוי להגיע עד כ-1,080,000 ₪. עלות דירות 5 חדרים חדשות בעכו תעלה בהדרגה בהתאם, כמובן.

  חריגות בנוף אלו הן הדירות הממוקמות לצד רצועת החוף, כאשר טווח מחירים של דירות בעכו ליד הים מתחיל לרוב ב-1,250,000 ₪.

  בשנה האחרונה נמכרו בעכו כ-900 דירות, למטרות השקעה או דיור. התשואה השנתית הממוצעת של הדירות בעכו עומדת על כ-2.61%, בעוד המחיר הממוצע למ"ר הינו 10,400 ₪. לצורך ההשוואה, בחיפה הסמוכה המחיר הממוצע למ"ר גבוה יותר ועומד על 16,600 מ"ר, בעוד התשואה השנתית דומה מאוד לנתונים בעכו והיא 2.79%.