משפצים את הבית? הנה מספר טיפים שיעשו לכם סדר בראש ושקט בכיס, רגע לפני שאתם יוצאים למסע המרגש.

שיפוץ הבית אינו רק צעד מרגש בדרך לשדרוג הבית או הדירה, אלא גם דרך מעניינת להוסיף קצת פלפל לחיי היום יום שלכם. רגע לפני שאתם מחליטים לשבור שגרה ולשבור קירות, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעבור את השיפוץ בהצלחה וביעילות המרבית.

קבעו תקציב מראש

לחלום בגדול זה חשוב, אבל חשוב יותר להיות ריאליים. העריכו את הסכום העומד לרשותכם לטובת השיפוצים, קבעו מטרות שניתן ליישם וערכו סקרי שוק בין קבלני השיפוצים וספקי חומרי העבודה. רק לאחר שבדקתם לעומק והערכתם את יכולותיכם – החליטו מה יהיה היקף השיפוץ. זכרו כי שיפוצים נוטים לחרוג מעבר לזמן שהוקצב מראש. לעיתים, רק במהלך השיפוץ מתגלות בעיות מסוימות שלא ניתן לחזות מראש. לכן, מומלץ מאוד להקציב חלק מהסכום לתרחיש של חריגה בזמנים וביעדים.

בחרו את חומרי העבודה 

טרם תחילת העבודה, סכמו עם קבלן השיפוץ על שימוש בחומרי עבודה המקובלים עליכם. מעבר לכסף שתחסכו, חשוב לעבוד עם חומרי עבודה איכותיים ועמידים, שימנעו צורך בשיפוץ נוסף בעוד שנה. שימוש בדבק אפוקסי של 3M, לדוגמה, יביא לתוצאות יעילות וחסכוניות, ובעיקר – ישמור על חוזק ועל עמידות לאורך זמן רב יותר מדבקים מבניים אחרים שבהם משתמשים קבלני שיפוצים בשל עלותם הזולה.

תזמנו את השיפוץ

הידעתם? ממש כמו חופשות לחו״ל והובלות דירה, גם כשזה מגיע לשיפוצים, משתלם יותר לערוך אותם בחורף מאשר בקיץ.

שמרו על סדר וארגון

השתמשו בטבלת אקסל, בניהול יומן, ברשימת משימות, בפתקים ובתזכורות, ובעצם – בכל מה שיעזור לכם לעקוב אחר התקדמות העבודה ולצלוח את השיפוץ בשלום.

אל תתפשרו על אנשי מקצוע 

הצעת המחיר הנמוכה ביותר איננה בהכרח הטובה ביותר. לטווח הארוך, משתלם לשלם יותר ולהבטיח שבעל המקצוע האמון על שיפוץ ביתכם הוא מומחה בתחומו, מקצועי ואמין. בררו, השוו, שאלו לקוחות קודמים והבטיחו כי השיפוץ הקרוב יעמוד בכל הציפיות שלכם.

סגרו חוזה בכתב

החלטתם לצאת לדרך? מזל טוב! חשוב שתיקחו בחשבון אי עמידה בזמנים ובתקציבים שסיכמתם מראש מול קבלן השיפוצים, תרחיש שעלול לעלות לכם הרבה מאוד זמן וכסף. סכמו מראש על תאריך סיום, על יעדי השיפוץ המפורטים ועל פיצויים במקרה של אי עמידה בכל אלה. החוזה יחייב את בעל המקצוע לעמוד במשימותיו, ויעניק לכם ראש שקט כל הדרך אל השיפוץ המיוחל.