אם עברתם ממש עכשיו לדירה חדשה ואתם לא ממש יודעים איך לעצב אותה, על מנת שתהיה לכם אווירה נעימה וחמימה, אנו ממליצים לכם לעקוב אחרי הטיפים המושלמים שלנו.

הוספת מראות בחללים שונים בבית

על מנת לצור הרגשה של חלל גדול ומואר, מומלץ להוסיף מראות גדולות בחללים נבחרים בבית, אלו יכולים להיות חדרי השינה ואפילו אזור הסלון – פינת אוכל שלכם. אל תוסיפו יותר מדי מראות. נסו להוסיף בצורה חכמה, כך שלא תעשו טעות ותצרו לעצמכם סטודיו לריקוד, בתוך הבית. קבלו רעיונות והשראות לשימוש במראות, על ידי אתרים המתעסקים בעיצוב פנים. אם יש ברשותכם כסף פנוי, תוכלו גם לקחת בעל מקצוע מהתחום כמו מעצב פנים, שידע להציע לכם כיצד לשלב את המראות ובאילו לבחור.

שדרוג המטבח

במידה ואתם לא מרוצים מהמטבח הקיים והייתם רוצים לשדרג את הקיים או אפילו להחליף אותו באחד חדש, כדאי בהחלט לעשות זאת, היות שהמטבח הוא אחד החללים שאנו משתמשים בהם בקביעות בבית – אנחנו אוכלים, אופים ומבשלים בו. כיום, קיימים מטבחים בעיצובים שונים, עם דגש על פונקציונאליות, יעילות ואסתטיות. במידה ויש לכם מקום בחלל המטבח, תוכלו להוסיף אי שיעמוד במרכזו, שגם ישמש לכם כמקום אחסון וגם כמעין בר עם כיסאות, שתוכלו לאכול בו ארוחות שונות במהלך היום.

הוסיפו וילונות לחדרי הבית השונים

אם יש לכם חללים בהם חודר אור שמש חזק, כדאי להשתמש בוילונות, שיצליחו לחסום חלקית את האור שנכנס ולהפחית את עוצמתו. העדיפו וילונות קלים ודקים על וילונות כבדים. אלו יספקו לכם הרגשה חמימה ויוסיפו המון לעיצוב החדרים.

נסו להשתמש בארונות ולא בכונניות

כונניות הן בדרך כלל פתוחות וצוברות לא מעט אבק ואיכשהו תמיד יוצא שהן מבולגנות, כי החפצים שמונחים עליהן, אינם מסודרים. היתרון בשימוש בארונות הוא שהם סגורים, כך תוכלו להסתיר את הבלאגן וגם לשים בהם חפצים שאינם עוד בשימוש. העדיפו ארונות עם דלתות הזזה ובצבעים שישתלבו עם צבעי החדר. יתרה מזאת, תוכלו גם לשלב מראות על דלתות הארונות ואז יצרתם לכם חדר עם אפקט שיגרום לו להיות מרווח יותר.

הוסיפו תמונות לקירות

אל תשאירו קירות ערומים, ללא תמונות עליהם. תוכלו לשלב מסגרות של תמונות משפחתיות או אפילו תמונות של יצירות אומנות שונות. בקיר בסלון, העדיפו להשתמש בתמונה אחת גדולה ומרכזית, בצבעים המתאימים וכך תוכלו לצור תחושה קלילה יותר בחלל הזה.

הוסיפו צבע לקירות

אל תישארו מקובעים לצבע הלבן. נסו לבחור צבעים בהירים שרק יחמיאו לדירה שלכם ויצרו בה אווירה טובה ומרגיעה. הימנעו משימוש בצבעים כהים, הגורמים להקטנת החלל.

מחירים

כל השדרוגים שהוזכרו בטיפים לעיל, עולים לא מעט כסף. במידה ואין ברשותכם את כל התקציב הכספי, נסו להשקיע קודם במה שחשוב יותר עבורכם ועם הזמן, שדרגו דברים נוספים בבית. יתרה מזאת, בדקו את הספקים מבחינת הצעות מחיר, משך זמן העבודה והכי חשוב המלצות.