התאמת דירות סטודיו לטרנדים מודרניים זה מה שהופך פרויקט שיפוץ של דירות סטודיו לסיפור הצלחה. לדירות מסוג זה יש את הייחוד שלהן, ואם אנחנו עוקבים אחרי הטרנדים החדשים בעולם עיצוב הפנים, נוכל לשפץ ולהפוך כל דירה לסיפור הצלחה, ללא קשר לגודלה. הסוד טמון בפרטים הקטנים.

פרט קטן שחייבים להקפיד עליו

בתחום שיפוצי הדירות יש לא מעט פרטים קטנים שניתן לעשות בהם שימוש גם בדירות סטודיו, אבל יש פרט אחד שחשוב במיוחד להן אדרבא כשמדובר בדירות קטנות יחסית. את הטיפ הזה קיבלנו חברת FINE – קבלן שיפוצים במרכז, שמבצעים לא מעט עבודות כאלה ואמרו לנו שזאת בקשה שחוזרת ונשנית כל הזמן. על מה אנחנו מדברים? על חדר האמבטיה, כמובן. דירות סטודיו מאופיינות בחלל מרכזי פתוח. וזה יוצר בעיה כשמדובר בחדר הרחצה והשירותים הקיים בדירה. אותו אנחנו רוצים להפריד מהחלל המרכזי עד כמה שניתן, מסיבות ברורות. לכן חשוב להדגיש לקבלן השיפוץ שהקיר המחבר בין חדר השירותים ליתר הסטודיו צריך להיות אטום לחלוטין לריחות ורעשים. ויש להתקין בו מערכת אוורור שקטה ויעילה.

טרנדים חדשים של שיפוץ בית גדול או דירת סטודיו

טרנד מוביל בשנים האחרונות הוא עיצוב המדגיש עוד יותר את גודל החלל ולמקסם את המרחב. את זה אפשר לעשות באמצעות שימוש במעט מאד אביזרים, התקנת דלתות שקופות, חלונות גדולים ומראות רחבות באזורים אסטרטגיים כדי ליצר תחושה של עומק נוסף.

טרנד נוסף בשיפוץ דירה שנפוץ מאוד בדירות גדולות הוא לייצר תחושה של חלוקה עדינה של המרחב ללא קירות או מכשולים, אלא רק באמצעות הוספת אריחים צבעוניים או בדוגמאות שונות בין חלקי המרחב וכך לבדל בין האזורים השונים.

את אותו רעיון של הורדת קירות אפשר ליישם גם בחדר האמבטיה. שם ניתן לוותר על מסתור הכביסה ועל ידי כך להגדיל את חלל חדר הרחצה. לאן אנו ממליצים להעביר את מכונת הכביסה? אפשר להשאיר אותה במקומה ולבנות לה נישה או ארון מיוחד, העיקר שלא יהיה קיר מפריד המקטין את החדר.

שיפוצים בגבס

פרט נוסף שאנו ממליצים עליו בשיפוץ דירות סטודיו זה בניית קירות ונישות גבס. הגבס הוא אחד הטרנדים השומרים על מקומם כבר שנים, ואפשר להבין מדוע זה כך. באמצעות בניות בגבס אפשר גם לתכנן פינות אחסון ולארגן את החלל בצורה נעימה לעין, וגם להסתיר חוטי חשמל וכבלים של רמקולים ומערכת קולנוע ביתית, בצורה אסתטית ומעוצבת.

ואם כבר הזכרנו בנייה בגבס אי אפשר לשכוח את אחד הפרטים הקטנים המוסיפים נוי לכל מתחם ובעיקר לדירות סטודיו, וזוהי תקרה צפה. תקרה צפה היא הנמכה של חלק מהתקרה באמצעות גבס, ובמרווח שנוצר בין הגבס לתקרה המקורית, מתקינים תאורה מתאימה של דימרים והמראה המתקבל משפיע על מראה דירת הסטודיו כולה ומשאיר רושם רב על כל מי שיכנס לתוכה.

הצלחה גדולה טמונה דווקא בפרטים הקטנים. זה כל הסוד העומד מאחורי סיפור ההצלחה של פרויקט שיפוץ דירות סטודיו.