בדומה לתחומים רבים אחרים, גם תחום הנדל"ן מהווה כיום מקצוע לכל דבר ועניין – תחום מורכב ועשיר בהזדמנויות תעסוקה ויזמות.

על מנת לעסוק בתחום באופן רציני ובצורה מוצלחת ומניבה, קיים כמובן צורך לרכוש ידע רב, להכיר את עולם הנדל"ן באופן מעמיק וללמוד שיטות שונות של ניתוח המידע המגיע מהשוק, וכיצד יש להתמודד ולעבוד עם מידע זה.

בדיוק עבור מטרה זו הורכבו בשנים האחרונות מסלולים שונים ללימודי נדל"ן. מסלולים אלו פונים לכל מי שמעוניין להיכנס לשוק הנדל"ן הן כיזם והן כמתווך, ולעסוק בתחום למחייתו, כמו גם עבור אלו המעוניינים לנסות מזלם ולרקום עסקאות נדל"ן מניבות במיוחד.

קורס תיווך נדל"ן להוצאת רישיון מתווך

אחד הקורסים העיקריים המוצעים במסגרת לימודי נדל"ן מקצועיים הוא קורס תיווך נדל"ן. בניגוד לקורסים מסוימים אחרים, במקרה של קורס זה מדובר במסלול במסגרתו עוברים הסטודנטים הכנה מעמיקה לקראת מבחני ההסמכה של משרד המשפטים (רשם המתווכים), כך שבסיום הקורס ולאחר מעבר הבחינה הם למעשה הופכים למתווכי נדל"ן מוסמכים לכל דבר ועניין, ויכולים להתחיל לעסוק במקצוע באופן רשמי.

בחינות ההסמכה של רשם המתווכים אינן פשוטות ומצריכות היכרות מעמיקה עם עולם התיווך וידע רב. מרבית הנושאים עליהם נבחנים הם נושאים משפטיים בעיקרם, דוגמת היכרות מעמיקה עם חוקים רלבנטיים רבים, וביניהם חוקי מקרקעין, חוקי חוזים, חוק רישוי עסקים, חוק עונשין ועוד. בנוסף להיכרות מעמיקה עם החוקים נדרשים הנבחנים להכיר פסקי דין שונים, מושגים רלבנטיים ועוד.

כל זה עלול להישמע מעט מאיים, אך בדיוק בשביל זה מוצע מסלול לימודים ייעודי המכין את התלמידים במיוחד עבור בחינות אלו. במסגרת הלימודים מועבר החומר הנדרש כולו, והתלמידים מתורגלים בשאלות רבות ובמרתון הכנה לקראת הבחינה החיצונית של משרד המשפטים.

קורס יזמות נדל"ן

קורס אטרקטיבי נוסף מעולם לימודי הנדל"ן הוא הקורס ליזמות נדל"ן. קורס זה מתאים למגוון רחב של אנשים המתעניינים בתחום, ובעיקר ליזמים, למשקיעים פרטיים ולכל מי שמעוניין לרכוש ידע רב וכלים הרלבנטיים עבור יזמים בעולם הנדל"ן.

במסגרת קורס זה נלמדות שיטות שונות לסקור את שוקי הנדל"ן בארץ ובעולם ולנתח בצורה מושכלת את המידע הרב המגיע משווקים אלו. על ידי כלים שונים לאיסוף וניתוח מידע והכרה של מאגרי מידע רלבנטיים שונים מעולם הנדל"ן, יכולים יזמי נדל"ן לזהות עסקאות בעלות פוטנציאל גבוה, ולהתחיל לרקום עסקאות מניבות.

בנוסף, נחשפים התלמידים בקורס זה להיבטים משפטיים ועסקיים שונים המאפיינים את עולם עסקאות הנדל"ן. היבטים אלו אינם טריוויאליים, והכרתם לעומק חשובה מאוד עבור כל מי שמעוניין לפעול בשוק ולמקסם את סיכויי הרווח שלו.

מכיוון שמדובר בקורס כללי יותר העוסק ביזמות נדל"ן על גווניה השונים, מתאים מסלול זה הן עבור יזמים פעילים או כאלו השואפים לפעול כיזמים, והן עבור אנשים המעוניינים לחקור אפיקי השקעה מעניינים עבור כספם הפרטי. בנוסף, גם אנשי מקצוע הפועלים כבר בשוק, דוגמת מתווכים, עורכי דין מהתחום ועוד, יכולים להפיק רבות מקורס כללי מסוג זה.