האם ניתן להשביח נכס באמצעות תהליך פשוט של צביעת דירה? ובכן, התשובה היא לא רק כן, אלא ועוד איך שכן. מה הופך את הפעולה הפשוטה של צביעת דירה לפעולה כל כך אטרקטיבית עבור מי שרוצה להשביח את ערך הנכס שלו? עד כמה ניתן להשביח נכס באמצעות צביעת דירה? האם השבחת נכסים על ידי צביעת דירה היא האופציה היחידה או הטובה ביותר שעומדת לרשותכם? כל התשובות לכל השאלות, ממש כאן בשורות הבאות.

הכלל הפשוט של השבחת נכסים

השבחת נכס הוא מהלך שכיח מאוד שמבוצע על ידי בעלי נכסים לפני מכירתם או השכרתם. המטרה היא להעלות את ערך הנכס אבל לא סתם להעלות אותו, אלא להעלות אותו בצורה כזאת שהיקף עליית הנכס גבוה יותר מהיקף ההוצאות שיש לבצע על מנת להשיג את אותה עלייה. אתם יכולים להפוך את הבית שלכם לארמון, אבל ייתכן מאוד שההשקעה שתצטרכו להשקיע לשם כך תהיה גבוהה יותר מכל מחיר שתוכלו אי פעם לגבות על הנכס הזה ובמקרה כזה לא רק שהשבחת הנכס היא לא כדאית, אלא שהיא כרוכה בהפסד כספי ישיר. השבחת נכסים על ידי צביעת דירה היא, על כן, אופציה מאוד אטרקטיבית, שכן העלות של צביעת דירה היא בדרך כלל מאוד נמוכה. השאלה היא רק כמה ניתן להשביח נכס באמצעות צביעתו.

מה היקף ההשבחה שניתן לצפות לו?

מן הסתם, היקף השבחת ערך הנכס תלוי מאוד בהיקף השיפור והשדרוג של הנכס. שיפוצים כלליים, החלפת ריצוף, החלפת כלים סניטריים, התקנת מטבח חדש וכדומה, יכולים לשדרג מאוד את ערך הנכס, אך ייתכן שזה לא יהיה כדאי מבחינת עלות תועלת. צביעת דירה היא בדרך כלל אופציה זולה מאוד שמשתלמת תמיד, אבל גם תוספת הערך שהיא יודעת לייצר היא מוגבלת למדי. יחד עם זאת, אם תעשו את הצביעה נכון, אם תזמינו איש מקצוע שיעשה לכם שליכט חלק ויצבע את הקירות בגוון מיוחד שישנה את כל האווירה בנכס, תוכלו להשביח אותו אפילו בעשרות אלפי שקלים כשפרויקט הצביעה כולו עלה לכם פחות מעשרת אלפים. המדובר ברווח ישיר ומיידי של אלפי עד עשרות אלפי שקלים ואין לזלזל בכך.

יחד עם זאת, כפי שאמרנו קודם לכן, השבחת נכסים על ידי צביעת דירה חייבת להתבצע על ידי צבע מקצועי ומנוסה אותו תוכלו למצוא באתר המרכז לצביעת דירות ואפילו לכלול בתוכה אלמנטים מיוחדים כמו צבע ווש, שימוש במספר גוונים בקירות שונים ואולי אפילו תוספת של חיפויים במיקומים הנכונים. מהלך כזה בהחלט יכול לייצר עבורכם רווח משמעותי בהשקעה קטנה יחסית שאינה כרוכה בסיכון כלשהו מבחינתכם. אם הנכס נמצא במצב מאוד מאוד לא טוב ולא אטרקטיבי, ייתכן שצביעה לא תספיק אבל עבור מרבית הנכסים מדובר במהלך כדאי ונכון להשבחת ערך הנכס.