השקעה בפרויקט נדל"ן חדש בישראל נחשבת, במרבית המקרים כיום, לאחת מן ההשקעות האטרקטיביות והמניבות הקיימות וזאת בזכות מספר סיבות, אלמנטים ומרכיבים שונים וחשובים עליהם נפרט וננסה לעשות עבורכם סדר בסיקור הבא:

  1. הלוואות אטרקטיביות בזכות ערכו הגבוה יותר של נכס חדש ניתן לשלב בין מספר הלוואות ממקורות שונים כאשר הנכס הוא שעומד כערובה למלווים ובזכות הבחירה בנכס נדל"ן בפרויקט חדש, הנכס ישמור על ערכו אל מול שמאים ובוחנים. את שוק הפרויקטים החדשים מאפיינות גם הלוואות קבלן נוחות לצד משכנתאות הניתנות על ידי הבנק.
  2. הכנסה נוספת – דמי שכירות של דירה חדשה הם גבוהים מדמי שכירות של דירות שכבר עברו בתוכן דיירים, מה שמאפשר למשכיר לתכנן את עלויות החזר ההלוואה באופן שלטווח הקצר יותיר בידו רווח חודשי ולטווח הארוך תשואה קבועה ונוחה.
  1. מיעוט בהוצאות הניהול השוטף – בניגוד לנכסים מיד שנייה הנדרשים באופן טבעי ליותר תחזוקה דוגמת בעיות רטיבות, אינסטלציה, חשמל ואחרות, דירות חדשות בפרויקטים שזה עתה נולדו לרוב יהיו חפות מפגמים ובמידה ויימצאו כאלה יהיו תחת אחריות הרכישה אל מול הקבלן המבצע. מדובר בתשואה נקיה כמעט לחלוטין למשקיע המשכיר את הדירה למעט כמובן החזר בגין הלוואה במידה ונדרשה לו כזאת במעמד הרכישה.
  2. פטור מדמי תיווך – במרבית המקרים דירות חדשות בפרויקטים נמכרות ללא דמי תיווך בעבור הקונים, כאשר הקבלן בוחר אם לבצע את הרכישה בעצמו או לשלם למתווך. נהוג לתת לרוכשים ליהנות מרכישת דירה ללא דמי תיווך העשויים להיות מהותיים.חשוב שלא להתבלבל בין שירותי התיווך לייעוץ משפטי (עליו לא כדאי לוותר) של עורך דין נדלן/מקרקעין טרם החתימה על חוזר מכר, גם במידה והקבלן מלווה בעורך דין המעניק תוקף לעסקה חשוב לזכור כי זהו עורך דין המייצג ראשית את הקבלן ואת האינטרסים שלו ועליכם לוודא כי גם עו"ד מנוסה ומתאים מטעמכם דואג ומטפל בכל זכויותיכם בעסקה.
  3. ניהול נכס – רכישה של דירה לצרכי השקעה מכל גורם מחייבת התעסקות בניהול הנכס, פרסום ומציאת שוכרים, התנהלות אל מול חוזה, מענה לבעיות שוטפות וכדומה. בפרויקטים חדשים בפעמים רבות מוצע שרות ניהול נכסים לבעלי הדירות אשר יכול לפתור למי שמעוניין את כאב הראש בעלות זניחה. גם במידה והשרות אינו מוצע כחלק מעסקת הרכישה תוכלו בנקל למצוא חברת ניהול שתשמח לשווק ולתחזק נכס חדש מקבלן.
  4. שמירה על ערך – שוק הנדל"ן היה ונותר שוק חם ומבטיח בעיקר בזכות העובדה כי האנושות נאלצת להסתפק בקרקעות הקיימות ואינה זוכה לייצור של קרקעות חדשות. יחד עם זאת, חשוב לבחון את הנכס וסביבתו בעיניים מקצועיות וקפדניות על מנת להבטיח ככל הניתן שישמור על ערכו ואף יעלה אותו, ולא להשקיע בדירת פאר שממוקמת באזור אליו הביקוש הולך ומתמעט אם משיקולי חינוך, תעסוקה, רווחה, פנאי, תרבות או שיקולים אחרים.

בין הפרמטרים החשובים המשפיעים על ערכו המשתנה של נכס הוא נגישות סביבתית – קיום של קו רכבת בעיר, גישה לנתיבי תנועה מרכזיים וכדומה.

רכישה של נכס חדש להשקעה היא בחירה מבטיחה אולם כמו בכל השקעה אין להקל בה ראש וחשוב לעשות זאת בעיניים מפוקחות, היכרות עם השוק והאזור וכן ליווי מקצועי ומשפטי כמתבקש.