רכשתם לאחרונה דירה חדשה ואתם עתידים להיכנס אליה ממש בקרוב? פרוייקטים חדשים של נדל"ן זמינים ועולים חדשות לבקרים וכעת, אחרי שמצאתם את דירת החלומות שלכם, אתם מוצאים את עצמכם רגע לפני המעבר המרגש. מעבר לכך שזו הזדמנות עבורכם לשדרג את איכות החיים שלכם וליהנות מדירה מרווחת לכל בני המשפחה, הרי שזו גם הזדמנות נפלאה בשבילכם לעצב מחדש כל חדר וחדר בבית, לרבות חדרי הילדים.

קצב הגדילה של הילדים לא משאיר לכם ברירה אלא לעצב מחדש את חדרם ולהתאים פתרונות שונים הלוונטים לצרכים המשתנים שלהם. עיצוב חדרם יכול להיות מלאכה סבוכה מצד אחד, אך מצד שני גם חוויה מלכדת ומגבשת שלכם עם הילדים – ביחד עם איש מקצוע מוביל שיעצב ויתכנן עבורכם את החדר.

איתור צורך: גיל הילדים והפתרונות הרלוונטים אליהם

הצעד הראשון בדרך אל עיצוב ושדרוג חדר הילדים שלכם הוא איתור הצורך. מדוע חשוב לעשות זאת? בעוד חדר שינה של אנשים מבוגרים לרוב מתוכנן באותה הצורה, חדרי הילדים מגלמים בתוכם סיפור אחר לגמרי. ניקח לדוגמא חדר ילדים של ילד בן שש. הפעם האחרונה שעמלתם על עיצוב חדרו הייתה בגיל שלוש? משמעות ההתפתחות שלו היא שכעת הוא צריך מיטה גדולה יותר ותכנון החדר ככזה שישרת אותו עם עלייתו לכיתה א'. לכן, בחדר החדש יהיה כדאי לשלב גם מיטה גדולה יותר בהתאם לקצב הגדילה שלו וגם כוננית ושולחן עבודה לקראת שנת הלימודים.

למה כדאי לשלב דווקא את ארונות הזזה?

במעמד שדרוג החדר יש לכם הזדמנות לשנות ולעצב מחדש גם בכל הקשור לפתרונות האחסון בחדר הילדים. כך לדוגמא, לא אחת ישנה המלצה על שילוב של ארונות הזזה במקום ארונות עם דלתות. ארונות ההזזה נמצאים כיום במרבית חדרי הארונות והמון הורים החליטו לשלב את הארונות האלו גם בחדרי הילדים ויש לכך כמה סיבות: ראשית, הפאן הבטיחותי. אם ארונות הדלתות מגלמים בתוכם סיכון בטיחותי עם סגירת דלתות הארון על האצבעות העדינות של הילדים, הרי שעם ארונות הזזה לא סביר שזה יקרה מאחר והדלת נסגרת בהזזה.

כמו כן, ארונות הזזה מאפשרים לכם לתכנן את החדר בצורה חכמה יותר ואידאלית יותר בכל הקשור לחיסכון במקום. מאחר והדלת נפתחת בהזזה מצד לצד, לא צריך לקחת בחשבון מקום המיועד לפתיחת הדלתות כפי שיש עם ארונות דלתות הנפתחים כלפי חוץ.

עיצוב חדר לטווח הארוך – יש כזה דבר?

האם אפשר לעצב את החדר בצורה כזו שתשרת את הילדים לטווח הארוך? כן ולא. ארונות הזזה יכולים לשרת את הילדים להמון שנים הודות לתכנון נכון של הארון. את המיטה תצטרכו להחליף בהתאם לקצב הגדילה שלהם שכן ככל שהם גדלים, כך המיטה הופכת רלוונטית פחות. בכל הקשור לצבעים, ההמלצה היא לבחור בצבעים שמחים ההולמים את חדרי הילדים, אך כמה שיותר נייטרלים – כאלו שיהיו רלוונטים גם בעוד כחמש שנים. צוות מקצועי ישמח ללוות אתכם ולתת לכם טיפים לעיצוב מושלם!