אז אולי לא פניתם לתחום של לימוד נדל"ן, אך אתם בהחלט מתעניינים ברכישת נכס להשקעה. הנכס שבו אתם הולכים להשקיע יעניק לכם הכנסה פאסיבית, שבסופו של דבר אחרי החזר ההשקעה שלכם, תהפוך לרווח נקי. רגע לפני שאתם מבצעים את הרכישה, חשוב שתענו לעצמכם על כמה שאלות חשובות.

1. מה ההון העצמי שיש ברשותכם?

כידוע, על מנת להשקיע בנכס כיום עליכם להחזיק בהון עצמי. כמובן שההון העצמי שלכם משתנה בהתאם לנכס שאותו אתם מעוניינים לרכוש, וזה בדיוק מה שחשוב שתבדקו. בהמון מקרים, ההון העצמי שלכם יכול לכסות את כל עלות ההשקעה, ובמקרים אחרים מדובר רק על סכום כסף קטן מהעלות הכוללת. על כן, רגע לפני שאתם יוצאים לדרך, כדאי שתדעו מה סכום הכסף המדויק שיש לכם על מנת לבדוק את רלוונטיות הנכסים לכם.

2. כמה אתם רוצים להשקיע בנכס?

שאלה נוספת שצריכה להישאל ולקבל תשובה היא כמה אתם רוצים להשקיע בכלל בנכס ההשקעה שלכם. מאחר ומדובר על נכס המיועד להשקעה, לא תמיד חשוב לקנות בהכרח את נכס החלומות שלכם, אלא המון פעמים מדובר על דירות שקטנות משמעותית מאלו בהן אתם גרים, באזורים פחות מפותחים וכדומה. לא משנה מה: חשוב שתגדירו את הסכום שאיתו אתם יוצאים להשקיע. הגדרת תקציב מפעילה פילטר מסנן שיכול לסייע לכם במציאת הנכס במהרה.

3. מה מרחק הנכס ממקום המגורים שלכם?

חשוב לא פחות הוא לאמוד את מרחק הנכס בו אתם משקיעים ממקום המגורים שלכם. אין כל קשר האם בסופו של דבר תרצו לעבור לגור בנכס בשלב זה, אלא אתם צריכים להיות עסוקים בשאלת המרחק בגלל דברים אחרים. ישנם לא מעט דיירים שיהיו לכם דיירים קלים, שלא דורשים מכם דבר מלבד מפתח. לעומת זאת, לא אחת צצות בעיות לוגיסטיות שונות (עם הדיירים או לא) המצריכות את הגעתכם למקום. האם תרצו להתנייד במרחק רב ממקום המגורים שלכם אל מקום ההשקעה? כנראה שלא.

4. האם מדובר על אזור מפותח או מתפתח?

ככל שתשקיעו באזור יותר מתפתח, כך הסיכוי לביקוש הנכס שלכם יגדל. ישנם אזורים שלא מפסיקים להיות בנסיקה ולקלוט משפחות, ולרוב אלו האזורים שבהם תרצו להשקיע. לצד אלו, ישנם אזורים המאופיינים בנטישה המונית מאינספור סיבות: בטחוניות, מצב סוציו-אקונומי וכדומה. על כן, סמנו אזור מועדף שנמצא בפריחה והשתדלו להשקיע בו.

5. איך אתם הולכים למצוא את הנכס שלכם?

ישנם אלו שעוסקים בתחום של לימוד נדל"ן והם בדיוק אנשי המקצוע שכדאי לכם לחבור אליהם לטובת מציאת הנכס שלכם. לאחר שיחת היכרות בה יבינו אנשי המקצוע מה הצרכים שלכם, התקציב שלכם והעדפות שלכם, ימצא לכם נכס ההולם את בקשתכם וכך תוכלו להוציא את ההשקעה שלכם לפועל כמה שיותר מהר. לא מבזבזים זמן, אלא משקיעים!