עורך דין נדלן שילווה אתכם בתהליך רכישת דירה, יוכל להגן עליכם מטעויות ולחסוך מכם עלויות כספיות מיותרות. קבלנים ינסו לעשות עליכם סיבוב. כדאי להגיע מוכנים.

כל קבלן המציע דירות למכירה, מעסיק גם עורך דין שילווה את התהליך, ינסח את חוזה המכר ויתנהל מול הקונים. אולם, תפקידו העיקרי של עורך דין זה הוא להגן על הקבלן ולא עליכם, הוא מייצג במובהק את האינטרס של המוכר, ולכן טוב תעשו אם תשכרו את שירותיו של עורך דין נדל"ן משלכם שיהיה אמון אך ורק על האינטרסים שלכם בתהליך קניית הדירה מהקבלן.

כיצד יסייע לכם הליווי של עורך דין?

לאורך התהליך כולו, יוכל עורך הדין לייעץ ולהנחות אתכם לגבי ההשלכות המשפטיות והכלכליות של כל החלטה שתקבלו או מסמך שתתבקשו לחתום עליו. כך למשל, יוכל עורך הדין לבחון את מסמך זיכרון הדברים או טופס הצעת רכישה, לאתר סעיפים בעייתיים וגם לנסח עבורכם סעיף שיגן עליכם במקרה של ביטול העסקה.

לאחר מכן, כאשר תתקדמו לחוזה המכר שהוא עיקר העסקה, עורך הדין יעבור אתכם סעיף סעיף ויוודא שאתם מבינים את המשמעות המשפטית והכלכלית בחתימה על החוזה. כמו כן, עורך הדין יוכל לייעץ לכם באילו סעיפים כדאי שתתמקחו מול הקבלן ותתעקשו על ביצוע שינויים ואילו סעיפים כדאי להוסיף לחוזה. בכל הקשור למשא ומתן מול הקבלן בנוגע לסעיפים הכלולים בחוזה המכר, יש חשיבות רבה לעיתוי בו ייכנס עורך דין מטעמכם לתמונה. ההמלצה היא לשכור את שירותיו של עורך דין מנוסה לעסקאות מכר של דירות, כבר בשלבים הראשוניים, עוד לפני שאתם חותמים על מסמך כלשהו. במקרים בהם עורך הדין ייכנס לתמונה בשלבים מאוחרים יותר, יתכן ולא תהיה אפשרות לבצע שינויים רבים או להתמקח, ותוכלו למצוא את עצמכם נושאים בהשלכות של טעויות שיכולתם למנוע מראש. כמובן, שמעבר להשלכות המשפטיות של טעויות אלו, הן עלולות גם לגרום לכם להוצאות כספיות שלא צפיתם ובכך להכניס אתכם לקשיים.

בעולם הנדל"ן המלא בירוקרטיה וסיכונים, תוכלו למזער את הסיכון באמצעות ייעוץ מקצועי וליווי של עורך דין מטעמכם.