הפיתוי שקיים במחשבה על רכישת נכס בחו"ל מובן וברור, במיוחד לאור מחירי הדיור בישראל. אולם האם מדובר באופציה משתלמת באמת? כדי לענות על שאלה זאת יש להסתכל על התמונה הרחבה יותר.

מחירי הנדל"ן הגבוהים בישראל לצד שלל הצעות מפתות להשקעות בחו"ל, הם שמובילים משקיעים ויזמים רבים ולהם אפשרות כלכלית לחפש השקעות אטרקטיביות מעבר לים. ולמרות שנדמה כי מדובר בהשקעה משתלמת ומניבה, נשאלת השאלה – האם באמת אכן כך הדבר? ומה קורה כאשר השאיפה היא להשקיע בבתי יוקרה?

השקעות נדל"ן בארץ – כדאי או לא כדאי?

אין ספק שהשקעות נדל"ן הן אחד מאפיקי ההשקעה היותר אטרקטיביים ולו רק בשל העובדה שאפיק זה נחשב להרבה יותר יציב לעומת אחרים. השקעות אלו הופכות למשתלמות במיוחד כאשר יודעים מה עושים ובוחרים באזורי פיתוח בהם מומלץ להשקיע כדי ליהנות מתשואה גבוהה. כאשר מדובר בהשקעה בנדל"ן בארץ, הרי שאין כל כך בעיה. גם אם זו לכם הפעם הראשונה תוכלו לפנות לחברת תיווך נכסי יוקרה והיא תכוון אתכם לאזורים אטרקטיביים ואסטרטגיים בהתאם לדרישות ולרצונות שלכם. בעזרת אנשי מקצוע מהתחום תוכלו ללמוד בקלות אודות פרויקטים והזדמנויות נדל"ן להשקעה בישראל ולו רק בגלל שזהו האזור בו אתם מתגוררים.

לפעמים המחיר שמשלמים משתלם

מגורים בישראל מהווים יתרון בעת השקעת נדל"ן בארץ, זאת למרות מחירי הדיור הגבוהים. ההיכרות המוקדמת עם האזורים השונים וכן עם המיסוי וחוקי הרכש יאפשר לכם להיחשף לפרויקטים חדשים של נדל"ן בשלביהם הראשונים, לרבות באזורי פיתוח וכך לרכוש דירות יוקרה בעסקה משתלמת. כמו כן ארץ ישראל קטנה וכולם מכירים את כולם, לכן תוכלו לבדוק היטב את חברת תיווך בתי יוקרה או את הקבלן, לבדוק אם באמת הפרויקט בו אתם מעוניינים להשתלב מאושר, כי הוא נקי מחובות וכיוצא בכך.

השקעות נדל"ן בחו"ל – תשואה גבוהה, אך משתלמת?

הפניה להשקעות נדל"ן בחו"ל נובעת לא פעם כתוצאה מהרצון לקבל תשואה גבוהה יותר בעבור ההשקעה. זאת במיוחד כאשר ישנן מדינות רבות אשר מקדמות את נושא השקעות הנדל"ן ומציעות הטבות רבות ומגוונות. בחו"ל ברוב המקרים התשואות עבור נכסים, יהיו הרבה יותר גבוהות משמעותית בהשוואה לארץ, עם זאת השקעות מסוג אלו אינן מתאימות לכל אחד. מדוע? בגלל הסיכון. היתרון הוא אכן תשואה גבוהה יותר אולם החיסרון הוא סיכון גבוה יותר במקביל. היות ואינכם מתגוררים במדינה בה אתם רוצים להשקיע תצטרכו להיעזר בחברה מקצועית אשר תתווך עבורכם עסקאות נדל"ן. רבים המקרים בהם המספרים שהחברה מציגה מאוד אופטימיים ואינם כוללים הוצאות שיש לקחת בחשבון כאשר מגיעים להחלטה.

נקודות למחשבה בעת השקעת נדל"ן בחו"ל

כאמור בל נשכח שיש הבדל בין השקעה בנכס ישן לבין השקעה בדירת יוקרה ולא פעם נכסים ישנים ידרשו הוצאות גבוהות יותר של שיפוץ, ביטוח ותחזוקה. כמו כן יש לדעת היכן כדאי להשקיע, ביחס למדינת ישראל העולם גדול ולכל מדינה החוקים וכן היתרונות והחסרונות שלה. אז נכון, ישנם משקיעים רבים אשר איבדו כספים בגלל שלא ערכו בדיקות מקדימות, אך במידה ונעזרים באנשי מקצוע מיומנים כן ניתן לאתר פרויקטים משתלמים בחו"ל וליהנות מתשואה יפה.

בסופו של דבר כדי להחליט, עליכם לשים את היתרונות והחסרונות על קו המאזניים ואם מתאפשר לכם לפנות לחברה מקצועית לשם קבלת ייעוץ, תוכלו לוודא כי כל השקעה תהיה כמה שיותר משתלמת בעתיד.