רכשתם בית חדש? אין ספק שמגיעים לכם מזל טוב ואיחולים חמים. אך מלבד זאת, נחוצים לכם צעדים נוספים שיהפכו את הבית לנוח למגורים, ולא פחות חשוב – גם לבטוח יותר. חשבתם על עיצוב הפנים? על רהיטים חדשים? על מערכת ישיבה יוקרתית ועל דלתות במראה חדיש? הקדישו מחשבה גם למיגון הבית. זה חשוב.

מיגון – ותוכלו לישון בשקט

לכולנו יש באופן טבעי נטייה להרגיש בטוחים בבית. מצב זה טוב ואפילו רצוי, כמובן, אבל כדאי שלהרגשה הזאת יהיה בסיס איתן וממשי. הרחיקו מעצמכם את האשליה שלכם זה לא יקרה. פריצות, גניבות, אפילו מעשי וונדליזם וצרות אחרות כבר אינם נדירים במחוזות ארצנו. מי שאינו נוקט בצעדי מיגון מתאימים אינו יכול באמת לישון בשקט. אך אל דאגה, יש מה לעשות.

מיגון הבית – איך וכיצד? 

cctv home camera security operating at house.

יש הרבה מאוד דרכים למגן את הבית, ויש שיטות שונות להשיג את המטרה הראויה:

  • דלת כניסה – אל תחסכו בזמן שאתם בוחרים דלת כניסה לבית. חשוב, כמובן, לרכוש דלת יפה למראה, אבל חשוב לא פחות שזו תהיה גם דלת חזקה ומוגנת. דלת פלדה היא פתרון מתבקש, וכדאי לשים לב גם למנעול ולצילינדר.
  • מצלמות אבטחה – אל תוותרו על התקנת מצלמות אבטחה בבית. מצלמות אבטחה יכולות להיות מסוגים שונים, ואפשר להתקין מצלמה אחת או לבחור בכמה נקודות מפתח בעלות מצלמה. יש דגמים נסתרים וסמויים ויש דגמים גלויים – כל סוג טומן בחובו יתרונות מסוג אחר. יש מצלמות צינור, מצלמות כיפה ויש גם כאלו שניתן לחבר לרשת ולהשיג תצפית על הבית אפילו דרך הטלפון הנייד, כאשר אתם מחוץ לבית. מצלמה תוכל למנוע פריצה וגם תאפשר לכם להעיף מבט בילדים כאשר אתם מחוץ לבית, כאשר יש שמרטפית חדשה או כשמעסיקים עובד מכל סוג אחר ורוצים לוודא שהוא אינו אלים ואינו מזניח.
  • סורגים לבית – גם סורגים חשוב שיהיו בבית, ויש להם תכלית כפולה. מצד אחד, הסורגים חשובים מאוד כאשר יש ילדים קטנים וקיים הסיכון שהם יטפסו לעבר החלון וימעדו, חלילה, יפלו החוצה וייפצעו או גרוע מכך. סורג ימנע זאת. מצד שני, סורג בטיחות גם ימנע מפורץ להיכנס פנימה או לפחות יאט את פעילותו. אפשר לשלב זאת עם אזעקה למיגון מושלם.
  • אינטרקום מצלמה – הזכרנו דלת כניסה ממוגנת, לכך אפשר להוסיף גם אינטרקום עם מצלמה. כך תוכלו תמיד לדעת למי אתם באמת פותחים את הדלת – האם זהו באמת השליח שמגיע עם מצרכים מהחנות, או שמדובר בגורם זר, מזיק, אלים ומסוכן שיש להרחיק.