אין כמו לגור בצפון, אין עוד מקום כזה המהווה מגוון נופים יפייפה בשטח ארץ קטנטן כל כך. כמו לגור באירופה מבלי שנדרשת להחתים את הדרכון או לעבור בידוק בשדה, להסתובב בנופים אירופאיים ולא לשבור את השיניים בכל מסעדה שתרצה לסעוד בה את ליבך. אם תרצה לעשות קיאקים יש לך נהר נפלא לשוט בו, בחורף כשתחפוץ לעשות סקי יש לך הר מושלג ונהדר לגלוש בו. כל אלה כבר הופכים את הצפון שלנו ליקר מפז.

איך לא נזכיר את ההר הירוק כל ימות השנה, רכס הכרמל המשקיף על הים הכחול טורקיז ממולו. מנגד הרי הגליל הירוקים בשיא פריחתם עם הנחלים והואדיות הנפלאים, הקסומים והחבויים שרק הצפון יודע להציע. העיר הציורית עד כאב, חיפה עם הרחובות המסתעפים כחוטי שני אחד במשנהו ויוצרים תמהיל חינני של שתי וערב בעיר ים תיכונית אירופאית.

איך מגיעים לדירה?

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה מתמדת במחירי הדירות, הנקראת בועת הנדל"ן. הרבה זוגות מתקשים לרכוש את הנכס עליו הם חולמים וספק אם אי פעם יוכלו, מבלי להשתעבד שנים לבנקים, הלוואות ומשכנתאות. לאחרונה ישנם פרסומים שונים על דירות בפחות ממיליון שקל לדירה. למעשה ניתן לחלק את ציבור רוכשי הדירות לשניים, זוגות צעירים המעוניינים לרכוש דירה ראשונה בחייהם המשותפים, ויזמי בנייה המעוניינים לרכוש דירות על מנת לשפרם ולמכור אותם במחיר גבוה יותר לעיתים.

ישנם אלו שיגידו שמחירי הדירות כיום לא שפויים והם מעדיפים להמשיך לגור בשכירות במחיר שהוא במעט יותר נמוך מהמחיר של משכנתא מהבנק, מהלך זה דווקא עשוי להיות להם לרועץ, מכיוון שנניח שהם משלמים שכירות 4,000 בחודש לבעל בית שהדירה כבר שייכת לו והוא יכול כל שנת חוזה להעלות את המחירים כרצונו, במשכנתא מהבנק מלבד זה שהיא נשארת לרוב קבועה ומשתנה רק ביחס למדד, אתם קונים בעצם את הדירה מהבנק, כל חודש שעובר מקרב אתכם לדירה משלכם.

היכן הכי משתלם לגור?

אם החלום הרטוב שלכם הוא דירה הטובלת בירוק, צמחייה וילדים רצים חופשי בדשאים ביחד עם הכלב אז לידיעתכם, גם בקיבוצים ומושבים ישנה אפשרות לרכישת דירה, אך פה מדובר בסכומים קצת יותר גדולים, ועד לפני כמה שנים לא הייתה אפשרות לקחת משכנתא על דירה בקיבוץ מכיוון שהדירות היו על שם הקיבוץ גם לאחר הרכישה, ובעצם מה שהבנק עושה במשכנתא הוא משעבד את הדירה עד לפירעון המשכנתא, לאחר שהקיבוצים הגיעו להסכם עם הבנקים ומנהל מקרקעי ישראל ניתנה אפשרות לרכישת דירות בקיבוצים אך המחיר אמנם טיפה גבוה לזוגות צעירים בתחילת דרכם.

אז יש לנו פתרון מושלם עבורכם, חפשו דירות למכירה בטירת הכרמל, בואו לחוות גם אתם מהקסם הנפלא הזה המשקיף על הים התיכון, בעוד אתם יושבים מול השקיעה האדמדמה ולידכם בת או בן הזוג ואיזו כוס נחמדה של משקה כזה או אחר זו הרגשה שאין שנייה לה ואתם חייבים לקחת בה חלק.