מעבר דירה הוא אתגר של ממש, בין אם מדובר במשפחה עם ילדים שעוברת לדירה חדשה ובין אם מדובר ביחיד או ביחידה שעושים את הצעד הגדול הזה לבדם. ההערכות וההכנות השונות, הקשורות בכך, כמו גם המעבר הפיזי עצמו, עשויים להיות מלווים בלא מעט לחצים וחרדות, שלרוב ניתן למנוע אותם אם מתכוננים נכון לקראת המעבר.

עוברים לדירה חדשה? הנה 5 דברים שחשוב לזכור כדי להצליח במשימה:

  • העברת תשתיות וחשבונות – בשעה טובה ומוצלחת מצאתם דירה חדשה שאתם צפויים לעבור אליה בקרוב. כחלק מההערכות שלכם לקראת המעבר, חשוב שתזכרו לבצע העברת התשתיות השונות וגם החשבונות. עדכנו את העירייה במקום מגוריכם החדש באשר לכתובת שאליה אתם עוברים. הדבר רלוונטי באשר לחשבונות המים והארנונה שתקבלו וכן לגבי מידע נוסף כתושבי העיר עצמה. אל תשכחו להעביר גם את תשתית הכבלים שלכם, את הגז וגם את קו הטלפון, ועדכנו את החברה המספקת לכם את האינטרנט באשר לכתובת המגורים החדשה שלכם.
  • שינוי כתובות אצל הגורמים הרלוונטיים – חשוב לקראת המעבר לשנות את הכתובת אצל כל הגורמים הרלוונטיים, כמו משרד הפנים וביטוח לאומי. במשרדים אלה הכרחי שכתובתכם העדכנית והחדשה תופיע במקום זו הישנה על מנת למנוע אי הבנת וטעויות מיותרות (ובעיקר, בכדי למנוע שליחת מכתבים חשובים לכתובת הלא נכונה).
  • איסוף או הזמנת קרטונים וארגזים למעבר – סביר שתזדקקו לכמות רבה מאד של קרטונים וארגזים. דאגו לאסוף או להזמין אותם מראש, רצוי מספר חודשים לפני המעבר. ישנן כיום חברות הובלות המציעות קרטונים ללא תוספת מחיר וכן ישנם גורמים נוספים בהם תוכלו להיעזר בכדי למצוא זאת. ככל שתקדימו לאסוף את הקרטונים כך תוכלו להתחיל בארגון הציוד שלכם בצורה מסודרת ונינוחה.
  • מציאת חברת הובלה – עוברים לדירה חדשה? אתם זקוקים לחברת הובלות מקצועית, מהירה ומיומנת, שתעמוד לרשותכם ביום החשוב הזה. ישנן כיום לא מעט חברות הובלות המציעות את שירותיהן, מה שהופך את הבחירה, לעיתים, ללא פשוטה. באתר גט מובינג תוכלו להשוות מחירי הובלה בזמן אמת וללא עלות ולמצוא את חברת ההובלות המתאימה לכם ביותר. ההשוואה הזו תעזור לכם לחסוך בהוצאות ולאתר בקלות רבה את החברה, אשר תספק לכם את כל הדרוש ליום ההובלה.
  • הכנת תיק ליום המעבר – ארגון וסידור הדירה החדשה הוא פרויקט בפני עצמו. מומלץ מאד להכין לקראת המעבר לדירה החדשה תיק מיוחד ובו בגדים, מברשת שינים ופריטים קטנים נוספים שאתם זקוקים להם ביום יום, ובייחוד בימים הראשונים שלכם בדירה החדשה. ייתכן מאד שלא תתפנו בימים האלה לסידור ולארגון הדירה וכדאי שכל מה שאתם צריכים יהיה נגיש לכם מבלי שתצטרכו לחפש אותו בין המוני הארגזים. אם מדובר במשפחה עם ילדים, הכינו לכל ילד תיק משלו, בנפרד, עם הפריטים שהוא צריך לימים הראשונים. אל תשכחו את הצעצוע האהוב עליו וגם את הבגדים שהוא אוהב כדי להקל עליו את המעבר ולהעניק לו תחושה של בית גם במקום החדש.

לסיכום

מעבר דירה, כאמור, הוא פרויקט לא פשוט ועשוי להיות גם אתגר של ממש. ההכנות הרבות לקראת היום הגדול יצריכו מכם לא מעט זמן ותשומת לב וכדאי שתדאגו לעשות את חלקן מבעוד מועד ולא להשאיר זאת לרגע האחרון. דאגו למצוא חברת הובלות כמה שיותר מהר, אל תשכחו לעדכן את הרשויות הרלוונטיות באשר לכתובת החדשה שלכם, ואם אתם זקוקים לעזרה, אל תהססו לפנות לבני המשפחה או לחברים הקרובים שיעזרו לכם במשימה הגדולה הזו.