כולנו מכירים את רגע האושר הקטן הזה בסופם של ימים עמוסים בעבודה ובסידורים בו אנו חוזרים לביתנו, מסובבים את המפתח במנעול ונכנסים למקום בו אנו יכולים לנוח. התחושה הביתית הזו חשובה לכולנו, ואנשים רבים בוחרים להשקיע לא מעט זמן וכסף על מנת להשיג אותה.

כיוון שעיצוב הבית משחק תפקיד חשוב בהקניית התחושה הביתית, מומלץ להשקיע בו כדי שביתכם ייראה כפי שאתם רוצים, וכדי שתרגישו בו בנוח. למרבה השמחה, אינכם חייבים להוציא הון תועפות על עיצוב הבית לטעמכם. עם מספר טיפים פשוטים תוכלו לשנות או לשפר את המראה של ביתכם במינימום מאמץ ובמקסימום שביעות רצון.

עיצוב הבית בקלות ובזול – הטיפים שחייבים להכיר

בין אם מדובר בבית חדש שרכשתם ובין אם מדובר בדירה בה אתם גרים, לעיצובם יש משמעות רבה מבחינה וויזואלית וגם מבחינת התחושה שהם משרים. כדי להפיק את המיטב מהתקציב שלכם, תוכלו להשתמש בטיפים הבאים ולעצב חללים בצורה נפלאה ועם תקציב מוגבל:

  1. השתמשו בנגיעות צבע – לצבע יש השפעה רבה בכל הנוגע לעיצוב של חללים, ותוכלו לנצל זאת לטובתכם. השתמשו בפריטים בצבעים בלתי שגרתיים, או בכאלו שמשולבים בהם מספר צבעים כדי להוסיף עניין לחדרים השונים. תוכלו לעשות זאת בעזרת כריות, ידיות, תמונות צבעוניות וכל דבר אחר שתרצו. מומלץ לעשות זאת עם פריטים קטנים ולא גדולים, שכן צבעים דומיננטיים נוטים להשתלט על החדר, אם נותנים להם.
  2. האירו את חייכם – לאור יש השפעה מכרעת על מראה הבית, וחשוב להשתמש בו בצורה נכונה כדי לעצב את ביתכם. אם אתם רוצים ליצור אווירה נעימה, העדיפו להשתמש בנורות שמפיקות אור צהוב וטבעי על פני נורות פלורסנט קרירות. פתרון זה הופך כל חלל להרבה יותר ביתי ונעים, ואם תצוותו לנורה גוף תאורה ייחודי, המראה של ביתכם ישתדרג פי כמה.
  3. אל תשכחו את הקירות – הקירות מהווים שטח גדול בו תוכלו לשחק עם צבעים ולשדרג את מראה ביתכם, וכדי לעשות זאת אינכם חייבים לצבוע את הקירות מחדש. במקום לשלוף את הרולר ואת פחית הצבע, שדרגו את מראה ביתכם באמצעות טפטים לסלון, למשל. פתרון זה יהפוך את החלל המרכזי בביתכם לנעים במיוחד, בלי הרבה מאמץ.
  4. הכניסו קצת טבע לבית – עציצים הפזורים ברחבי הבית במקומות אסטרטגיים ומרכזיים מוסיפים לו צבע רב וחיוניות נפלאה אותם לא ניתן להשיג באמצעות אף פריט אחר. פזרו מספר עציצים ברחבי הבית שלכם, וראו כיצד הוא מתעורר לחיים.

עיצוב הבית אינו חייב להיות צעד מפחיד ומרתיע או לגזול מכם זמן וכסף שלא תמיד יש בידיכם. עם מספר פריטים פשוטים ובעזרת מעט מחשבה יצירתית, המראה של ביתכם יכול להשתדרג פלאים, כך שהכניסה אליו תהפוך למהנה יותר מאי פעם.