בית חדש הוא כמו דף חלק ונקי: ניתן ליצור בו כל דבר שתרצו. אווירה ייחודית, ריהוט נוח שמייצג את כל הערכים שלכם ושל המשפחה שלכם, או לחלופין – עיצוב פרקטי ויפה שיעזור למשוך דיירים איכותיים (אם הנכס נרכש כאפיק השקעה). כך או כך, עיצוב הבית הוא הליך שעשוי להיות ארוך, אך יצירתי ומספק ביותר. לפניכם מספר טיפים יעילים ומועילים שיסייעו לכם ליצור את האווירה המושלמת באמצעות ריהוט ועיצוב מותאמים ואיכותיים.

כיצד נכנסים לעניין?

כידוע, תחום עיצוב הפנים אינו פשוט כפי שנראה במבט ראשון, אחרת לא היה צורך באנשי מקצוע ייעודיים לעניין. לכן, אחת השאלות החשובות שיש לחשוב עליה כבר בשלבים הראשוניים, היא כיצד נכנסים לפעילות עצמה. ראשית כל, מומלץ לחשוב על כיוון כללי: סגנון מקובל בתחום, תמונות מקטלוגי ריהוט שמציגים משהו שנראה לכם מתאים. כדאי לחשוב לא רק על ריהוט גרידא, אלא גם על ניצול מיטבי של המרחב דלתות פנים מעוצבות שיעניקו אופי ויופי, ובחירה נכונה בדלתות תאפשר להפיק את המירב מהחדר עצמו.

סוגי  דלתות איכותיות לכל חדר

ניתן למצוא מגוון רחב של דלתות פנים, והטיפ הכי חשוב בבחירה זו הוא לשים לב שהדלתות משתלבות היטב במרחב. מדובר בפרט שאינו מובן מאליו, משום שפעמים רבות הדלתות דווקא בולטות ואינן מתמזגות עם סביבתן, וזה מעיד על עיצוב פנים בלתי מוקפד. דלת הזזה משתלבת בצורה טבעית ביותר במרחב של הבית ולא "גונבת את ההצגה". לכן, לעיתים כדאי לצאת קצת מהקופסה ולהשתמש בדלתות מסוג זה.

טיפים נוספים ליצירת מראה מלא אופי ויוקרה 

סטיקר בית חדש

מלבד העובדה שבחירה נכונה של דלתות פנים מעוצבות יעניקו אופי הרצוי בבית החדש, כדאי לנצל מאפיינים נוספים של המרחב, ולנצל את העובדה שהוא עובר עיצוב וריהוט בפעם הראשונה. כלומר, ניתן לבחור את פתרונות התאורה המתאימים – מנורות עומדות לעומת מנורות תלויות מהתקרה, ספוטים בקירות גבס או אור חם יותר. האור מהווה חלק משמעותי מהעיצוב כולו, לכן ראוי להקדיש לעניין תשומת לב משמעותית וכן לדון בכך עם מעצב הפנים, משום שאפילו הריהוט נראה שונה באור משתנה, ויש לחשוב על כך מראש, על מנת ליצור סגנון אחיד כראוי.

ריהוט מסחרי או בהתאמה אישית?

נושא חיוני נוסף שיש לחשוב עליו הוא האם לנסות למצוא את הרהיטים מתוך היצע החנויות השונות או להחליט מראש שהחזון שלכם דורש עבודה מותאמת. כאשר הריהוט הרצוי הוא ספציפי ביותר, בחירה בעבודתם יד ייעודית עשויה להיות נבונה יותר מאשר רכישת ריהוט מסחרי, אך אם הרצונות שלכם די בסיסיים ופרקטיים – הריהוט הקיים בשוק יכול לספק את הסחורה, ואת הייחודיות של הבית ניתן לבטא בפתרונות עיצוביים נוספים.