קמתם בוקר אחד והחלטתם למכור את הדירה שבבעלותכם. פניתם למספר מתווכים, פרסמתם שלל מודעות באתרי האינטרנט ובעיתונים השונים, הצבתם בגאון שלט 'למכירה' בכניסה לבית, וכל שנשאר הוא לאתר את הרוכש המיוחל. כעת, ניצבת בפניכם דילמה כלל לא פשוטה – מחד, אינכם מעוניינים להתפשר על המחיר כלל וכלל, ואתם מתכוונים להרוויח על הנכס את הסכום המקסימלי שניתן לקבל.

מאידך, מכירת הדירה היא עסק מייגע, אשר כולל אינספור פגישות עם רוכשים פוטנציאליים, דיונים ארוכים בנוגע למחיר הדירה ולאופן התשלום, ויכוחים לא נעימים ומה לא. במאמר הבא נלמד אתכם כיצד תוכלו להשביח בקלות את ערך הנכס בעשרות אחוזים, וכתוצאה ישירה מכך – לגבות מחיר יקר יותר במכירת הדירה ואף בהשכרתה.

שיפוץ לפני מכירה

שלומית החזיקה דירה ברמת גן בשווי 2.5 מיליון שקלים, והחליטה למכור אותה ברווח מקסימלי. היא פנתה ליועצת עיצוב פנים ותכנון, ובעזרתה שיפצה ועיצבה את הבית במחיר של כ-80 אלף שקלים. לאחר מספר שבועות בודדים היא מכרה את הדירה ב-2.8 מיליון שקלים, מכירה אשר הניבה לה רווח נקי של 220 אלף שקלים. את אותו ה'טריק' ניתן לבצע גם בהשכרת דירה – דמי שכירות של דירה מעוצבת צפויים להיות גבוהים אפילו באלפי שקלים מדמי שכירות של דירה שאינה משופצת.

זאת ועוד, לא זו בלבד שעיצוב מעלה את ערך הדירה שלכם, הוא גם הופך אותה למבוקשת במיוחד, מכיוון שרוכשים פוטנציאליים מעדיפים לרכוש דירה מעוצבת ומוכנה על פני דירה הזקוקה לשיפוץ ארוך ומתיש. ככלל, מעצבים רבים ממליצים על עיצוב חדרי ילדים מודרניים כחלק מהעלאת ערך דירה. זאת מפני שאחוז ניכר מרוכשי הדירות עושים זאת מסיבות משפחתיות – רצון לספק מקום מגורים לילדים או לנכדים וכן הלאה. לפיכך, אם תציגו חדרים שעברו עיצוב חדרי ילדים מודרניים, ערך הדירה שלכם יעלה – ואתו גם רמת הביקוש לדירה.

מוקדים בעיצוב הבית

בנוסף לעיצוב חדרי ילדים מודרניים, ישנן מספר המלצות נוספות שעליכם לשים לב אליהן בעת עיצוב הבית. ראשית, רצוי להחליף את אריחי הבית ואת מרצפותיו, וכן לשפץ את תשתית החשמל בדירה במטרה לשוות לבית מראה עדכני. ותרו על יצירות אמנות ובמקומן השקיעו במראות, אשר ישרו בבית אווירה ביתית ונעימה וייצרו אשליה של מרחב. מומלץ להקפיד בנוסף על מטבח מעוצב מסודר ונקי, הואיל ורוכשים רבים מתבוננים ומתעמקים דווקא במטבח. לסיום, אל תנסו ליצור בבית מראה עמוס – מוטב להשקיע ביצירת מספר אלמנטים עיקריים במקומות מרכזיים בבית.