אין זה סוד שנדל"ן מהווה את אחד מהנכסים בעלי הערך הגבוה ביותר. זו רק אחת הסיבות לכך שאנשים רבים דואגים להיכנס לתחום זה על מנת להעלות את ערך הכסף בבעלותם. כיום, אחת ההשקעות המועדפות על יזמים בכל הרמות היא נדל"ן מסחרי, משום שהערך שלו גדל במהירות גבוהה ביותר (בהתאם למצב הכלכלי הכללי וכן לאופי הפעילות העסקית ולמיקום הנכס). עם זאת, ככל שהנכס הינו בעל ערך רב יותר, כך הסיכון גדול יותר. לפניכם כללים חשובים למיגון נכס נדל"ן מסחרי.

מצלמות במעגל סגור

אף על פי שכמעט בכל מקום יש מצלמות, לא תמיד מדובר בציוד פעיל שמקליט את כל המתרחש וכן שומר על ההקלטות לפרק זמן של מספר שבועות, על מנת שניתן יהיה לגלות מקרים של גניבה או פשיעה כלשהי. המצלמות האיכותיות ביותר דורשות גם תחזוקה קבועה באמצעות חברה מיומנת ואיכותית העוסקת בתחום זה לעומק.

חברת שמירה מותאמת

אבטחה היא חלק בלתי נפרד מהמציאות היומיומית שלנו בישראל, והיא מאפשרת להגן על נכס הנדל"ן המסחרי מכל הבחינות – הן עבור אויב לאומי והן כנגד מפגעים מכל סוג אחר. חברת האבטחה נדרשת להציב שומרים בכל הכניסות למבנה וגם לבצע סיורים מסביבו.

בחירת מערכות כיבוי אש מתאימות

חשוב לזכור את החשיבות של מערכות כיבוי אש, משום שמדובר בפרט שעשוי להציל את הנכס שלכם, רכוש שנמצא בו ואף חיי אדם. מערכות כיבוי אש מתקדמות חשובות בעיקר למרחבים העסקיים הגדולים שחלקם עשוי להיות שומם בשעות מסוימות, כך שללא מערכות גלאי אש ועשן, ספרינקלרים ואזעקות – השריפה עשויה להתפשט מהר מאוד. בחירת מערכות כיבוי אש המתאימות לאופי העסק ולהיקף הפעילות שלכם במבנה תתבצע על ידי חברה העומדת בדרישות של מכון התקנים הישראלי.

גלאי מתכות וציוד דומה

האבטחה במקום לא תהיה מלאה ללא מכשירים לגילוי מתכות וחומרים מסוכנים אחרים. אף על פי שתמיד שואלים את הנכנסים לחללים העסקיים האם יש להם נשק מכל סוג, תמיד עדיף לגבות את התשובה בבדיקה המתאימה. סורק מותאם גם מקנה חזות הרבה יותר רצינית ומקצועית למקום, זאת מלבד האופי הביטחוני והבטיחותי של הדבר.

ביטוחים

ללא ביטוח לא תוכלו לקבל כל החזר על פגיעה כלשהי שתתרחש במקום, ולעולם אין לדעת מתי זה יקרה. מעבר לכך, חשוב לדאוג למיגונים ההכרחיים, משום שבמקרה בו לא טרחתם לבצע בחירה של מערכות כיבוי אש מתאימות, למשל, לא תוכלו לקבל החזרים עבור פגיעה שנגרמה בעקבות שריפה, כיוון שבעיני הביטוח אתם האשמים הבלעדיים בנזק.

הקפדה על תנאי בטיחות אלה תסייע לכם להפיק את המירב מנכס הנדל"ן העסקי שלכם.