קבלת החלטה לגבי אזור המגורים המועדף עתידה להשפיע לא מעט על מגוון תחומים בחיים, ועל כן אין מדובר בעוד החלטה שולית, אלא באחת ההחלטות היותר משמעותיות בהן ניתן להיתקל. יש להבין שאזור המגורים עשוי להשפיע על אופי ההשכלה שירכשו הילדים, על זמן השהות שלכם בפקקים, על שמירת מקום העבודה וכדומה. לצד העובדה שכל בחירה עשויה להפתיע לטוב או לרע, יש לקבל החלטה כמה שיותר מושכלת, ולו על מנת להגדיל את הסיכויים שלכם להיות מרוצים – כי אזור מגורים אינו דבר שנהוג להחליף כל יום.

קרבה למקום העבודה

"העבודה היא חיינו" ועל כן, אם זוכים להחזיק במקום עבודה שמבקשים לשמור עליו, הרי שישנה חשיבות עליונה שמקום המגורים לא יהיה רחוק, כאשר יש לקחת בחשבון שקרבה פיזית אינה מספיקה, אלא יש לבדוק כמה זמן לוקח להגיע ברכב ביום שגרתי, במיוחד כי רבים המקרים בהם מקום העבודה נחשב קרוב, אך הפקקים בהם נתקלים ביציאה מהעיר עשויים להאריך באופן משמעותי את זמן ההגעה.

צירי תנועה ותחבורה

השיקול הקודם מוביל לפרמטר הבא: נגישות לצירי תנועה מהירים. יש לבחון האם באזור המבוקש ישנם צירי תנועה ראשיים שמסייעים להתנייד בנוחות, כאשר יש לשים לב מה קורה בשעות העומס – אחר הצהריים ובבוקר. כמו כן, באותה נשימה נציין שיש לבדוק את יעילות התחבורה הציבורית, אם אתם מבקשים לעשות בה שימוש. כך שאם שמתם עין על דירות למכירה בקריית אונו, כדאי להיכנס לעובי הקורה ולבדוק מהי תדירות האוטובוסים שעוברים בשכונה.

חינוך 

מקום מגורים

כל מי שיש לו ילדים עשוי למצוא שהוא מתנהל סביבם, ועל כן גם השאלה "לאיזה אזור מגורים לעבור", צריכה להתייחס לטובת הילדים. מכאן, שיש לבחון אילו בתי ספר או גנים יש בסביבה, כמה הם קרובים לאזור הרצוי, האם יש הסעות, האם מוסדות החינוך נחשבים לאיכותיים, האם יש גני משחקים בקרבת מקום, מהו אופי הפעילות הבלתי פורמלית באזור (בהנחה שישנה כזו) וכדומה. מכאן שגם אם ראיתם שפורסמו דירות למכירה בקריית אונו, והמיקום עונה על רשימת היעדים שלכם, הרי שיש לעצור ולבחון לפי אופי המוסד הלימודי הקרוב.

שיקולים רומנטיים

עד כה עסקנו בשיקולים פרקטיים, אך עתה נעבור לדון בשיקולים יותר רומנטיים. יש להתייחס אל מעבר דירה כאל הזדמנות להגשים חלום, ועל כן – אם תמיד חלמתם עם נוף הררי או על קרבה לים – הרי שיש להתחיל מנקודה זו, ומכאן להתחיל להעלות אופציות על סמך השיקולים שכבר הוזכרו.