אז הגעתם לשלב אשר בו אתם בשלים לרכוש לעצמכם דירה משלכם. זה אומר שיש לכם כבר אישור לקבל את המשכנתא הרצויה ואתם מחזיקים בידיכם את ההון הראשוני ומוכנים לבחור את דירת החלומות שלכם. אתם רואים דירות חדשות לצד ישנות, מתרשמים מהגודל, מכיווני האוויר מהבנייה האיכותית או שלא וצריכים להגיע להחלטה הגדולה של החיים שלכם. על מה הכי חשוב לשים לב כאשר באים לבחור דירה ומה יש לבדוק היטב לפני שחותמים חוזה?

קניית דירה היא בדרך כלל הקנייה הגדולה ביותר שאנחנו עושים בחיים. מדובר ברכישת נכס שעלותו מגיעה בדרך כלל למאות אלפי ושקלים וברוב המקרים הוא כבר חוצה את המיליון. לא מדובר בעסקה שאנחנו יכולים להתייחס אליה באגביות. דירה זה לא מוצר שאפשר להשליך אם לא נהיה מרוצים ולרכוש במקום זה דירה חילופית. אחד הדברים החשובים ביותר שחשוב לעשות לפני שחותמים על חוזה הדירה זה לפנות אל חברת בדק בית.

דירה חדשה לא תמיד תמימה

חשוב לדעת כי כאשר אנחנו באים לרכוש דירה ולא באמת משנה אם היא דירה חדשה או דירה מיד שניה או אפילו שלישית, לפעמים היא תהיה דירה מאוד מטופחת ומתוחזקת כזו שנראית מושלמת ממש. על פניו הדירה עשויה להיראות לנו חלקה ללא כל בעיה. אך אם רק נתחיל להתבונן מעט יותר לעומק, אנחנו עשויים לגלות כי מדובר כאן בדירה שהיא מעט בעייתית. אולי נגלה עקבות של עובש בתקרה, אולי יהיו אלו קילופי סיד או אפילו טיח בפינות שונות בבית ולא בטוח שנוכל להבחין בהם אם נתבונן רק באופן שטחי. אם מוכר הדירה הוא לא מספיק הגון הוא כמובן לא יספר לנו על הדברים הללו ואולי הוא אף יעשה מאמץ להסתיר את כל אותן פינות. אז האם יש לנו סיכוי לעלות על הדברים הללו?

חברת בדק בית – זו הכתובת

אז בדיוק לשם כך, מומלץ מאוד לפנות אל חברת בדק בית לפני שממהרים לחתום על חוזה. היות ורק חברה מקצועית אשר יודעת איך וכיצד יש לבדוק את הנכס ומה חשוב לוודא על מנת לדעת באופן בטוח כי מדובר בנכס ללא כל בעיות מבניות או בעיות בתשתיות.

שווה לשלם עוד סכום כסף על השירות הזה למרות שבתקופה של רכישת דירה זה לא תמיד פשוט כל כך כאשר ים ההוצאות מאיים להטביע אותנו. אך השירות של בדק הבית הוא שירות כל כך חיוני שממש לא כדאי לזלזל בו.

רק לאחר שתקבלו את אישור החברה כי מדובר בנכס תקין ואין בו כל בעיה, תוכלו להיות רגועים ולחתום על החוזה בלב רגוע ושקט.

אז זכרו, זה אולי ייקר לכם את כל הפרוצדורה של רכישת הדירה אך רק כך תוכלו באמת להיות רגועים.