רכישת דירה בעידן של היום היא משימה מורכבת הטומנת בחובה צורך בשימת לב דווקא לפרטים הקטנים כדי שתוכלו לגור בדירה בראש שקט. לאחר שסיימתם עם המרוץ הבלתי נגמר של רכישת דירה, חשוב לבטח אותה מפני קטסטרופה, פריצה, שריפה, רעידת אדמה, נזקי צנרת ובכלל מכל פגע, הרי וודאי לא תרצו לקחת סיכונים מיותרים לרכוש היקר לכם מכל. ביטוח דירה מכיל שלושה אלמנטים עיקריים אותם כדאי להכיר טרם בחינת האפשרויות לביטוח הדירה: ביטוח מבנה, ביטוח תכולה וביטוח צד ג'.

לפניכם הסבר מעמיק על כל אחד מסוגי הביטוח:

ביטוח מבנה – המבנה לצערנו אינו חסין מפני נזקים שונים העלולים לקרות ביום יום, הרי חישבו לרגע מה דירתכם מכילה כאשר היא ריקה, וודאי תגלו כי יש לא מעט אלמנטים המגיעים בילד-אין. ביטוח מבנה מכסה את המבנה כולו מפני נזקי שריפה שעלולה לפרוץ עקב פיצוץ בלון גז וכו', נזקי טבע כדוגמת שיטפונות ופגיעה של ברקים, התמוטטות של המבנה או חלק ממנו, כיסוי למעטפת המבנה ועוד. לביטוח מבנה ניתן להוסיף כיסוי לרעידת אדמה, מה שיאפשר לכם שקט נפשי.

בנוסף, ניתן לרכוש ביטוח לנזקי צנרת, הרי בל נשכח כי נזקי צנרת עלולים להיות עצומים ולגרום למטרד לדיירי הבית. ביטוח לנזקי צנרת מכסה גם נזקים שנגרמו לצד ג', אולם רק אם רכשתם ביטוח נזקי צג ג'.

ביטוח תכולה – רבים מאיתנו אינם נמצאים בבית בדרך קבע, לכן תכולת הבית חשופה לפריצות וגניבות. רק כדי לסבר את האוזן, במדינת ישראל מתבצעת פריצה בכל כמה דקות, גם בבתים המוגנים היטב עם מצלמות אבטחה, מערכת אזעקה וכספות. לכן, חשוב מבעוד מועד לבטח את תכולת הבית כדי שתוכלו לדעת שבמידה ויפרצו לביתכם תקבלו פיצוי כספי בגין התכולה שנגנבה. בנוסף, ביטוח תכולה מכסה נזקים נוספים שיכולים להיגרם לתכולת הדירה עקב שריפה, הצפה, נזקי טבע ועוד.

ביטוח צד ג' – ביטוח מבנה ותכולה מכסה נזקים שנגרמו לרכוש למבנה, אולם ביטוח צד ג' עוסק בנזקים הנגרמים בתום לב, העלולים לקרות לאנשים המגיעים לביתכם. לדוגמא – אם אורח המגיע לביתכם נפל בשטח ביתכם ונגרם לו נזק גופני, על בעל הדירה לשאת בכל עלויות הטיפולים הרפואיים של האורח ואף במקרים מסוימים לפיצוי כספי. ביטוח צד ג' נועד בדיוק למקרים אלה. כמו כן, ניתן להוסיף כיסוי חבות למעבידים ולבטח אנשי מקצוע המגיעים לביתכם כגון – עוזרת בית, גנן, מטפלת ועוד.

חשוב שלא לקחת סיכונים מיותרים!

לא בכדי נאמר "ביתנו הוא מבצרנו", הרי הוא זה שמשרת אותנו בסוף כל יום כאשר אנו חוזרים ממקום העבודה. לכן, אל תאמרו "לי זה לא יקרה" ואל תיקחו סיכונים מיותרים. לצערנו אנו שומעים על לא מעט מקרים של שריפות, פריצות ונזקים שונים, לכן בטחו את דירת חלומותיכם לכל מקרה שלא יקרה.

מחפשים דירה חדשה? נסו כאן