המטבחים זוכים בשנים האחרונות ליותר ויותר תשומת לב, תוצאה של התארכות פרקי הזמן שאנחנו מבלים בהם, ובהתאם הם הופכים למעוצבים יותר ומרשימים יותר. בפרט גדל הביקוש למטבחים יוקרתיים אשר משפרים את איכות החיים של בני הבית, ואם לוקחים בחשבון שבימינו כל דירה היא גם נדל"ן ונמדדת ככזו, הרי שהתקנת מטבח יוקרתי גם מעלה במידה בלתי מבוטלת את ערך הנכס.

מטבח יוקרתי – אסתטיקה מדויקת, מוטיבים ייחודיים

באופן עקרוני יכולה כל חברה אשר עוסקת בייצור מטבחים או כל מעצב/ת מטבחים שאמון על תכנון ועיצוב המרחב הקולינרי להכריז על כל מטבח כ"יוקרתי", שהרי אין תו תקן ל"יוקרה" או הגדרה חד משמעית ברורה. יחד עם זאת כמובן שגם מי שישהה במטבח, יכין בו אוכל וגם ייהנה מהארוחות כמו גם מזמן איכות עם בני הבית האחרים צריך לראות את המרחב כ"יוקרתי", וכדי שכך יהיה ישנם מספר מרכיבים שאי אפשר להתפשר לגביהם. בפרט מתאפיינים מטבחים יוקרתיים באסתטיקה מדויקת, שימוש בחומרי גלם איכותיים במיוחד, תכנון מוקפד, והכי חשוב, מוטיבים ייחודיים.

ההקפדה על כל פרט ופרט באה לידי ביטוי הן במרכיבים המרכזיים של כל מטבח (משטח עבודה, ארונות, עיצוב הרצפה, גוף התאורה הראשי) והן במרכיבים הלכאורה שוליים כמו למשל הפרזול בארונות, שהרי גם להם חשיבות מבחינת המראה, נוחות העבודה במטבח וערכו של הנכס כולו.

רווח כפול

בין אם בחרתם בעיצוב מטבח מודרני ובין אם בעיצוב מטבח כפרי, הקפדה על כל הנ"ל ויצירת מטבח יוקרתי משפרת את איכות החיים ומשדרגת את ערך הכנס. שיפור איכות החיים מושג בעיקר בזכות התכנון המוקפד, שמבטיח התנהלות יעילה במיוחד ונוחה להפליא במרחב שבו רובנו מבלים פרקי זמן הולכים ומתארכים. נוחות העבודה מאפשרת לנו להביא לידי ביטוי את מלוא היכולות הקולינריות, ועוד גורמת לשיפור איכות החיים הנחת הרבה שיש לנו מהמטבח בזכות היותו מרשים מאוד.

שדרוג ערך הנכס נשען על שני מרכיבים: ראשית, בימינו ערכם של נכסים נקבע לא רק לפי המיקום והמטראז' אלא גם, ובמידה רבה, עפ"י האבזור ועוד יותר מכך הייחודיות – וזה בדיוק מה שמספקים מטבחים יוקרתיים, ייחודיות, מקוריות ואבזור מושקע. שנית, מטבח יוקרתי משרה אווירה של יוקרה על הבית כולו, ובפרט אם במהלך התכנון והעיצוב הוקדשה תשומת לב ליצירת הרמוניה מוצלחת בין המטבח לבין שאר המרחבים, וכשנכס מסוים נתפש כיוקרתי ערכו מיד נוסק מעלה.