לפני שנים לא רבות, רכישת דירה הייתה שלב סטנדרטי בחייו של כמעט כל זוג ממוצע בישראל, כמו חתונה או ילדים. אולם בשנים האחרונות אנחנו עדים למגמה של עליית מחירים בשוק הנדל”ן הישראלי, לצד הקשחת תנאי המשכנתאות.

מגמה זו עומדת בדרכם של זוגות צעירים, משפחות, יחידים וכל מי ששואף לרכוש דירה מבלי להשתעבד למשכנתא דרקונית וארוכת שנים. למעשה, ישראלים המעוניינים לרכוש נכס להשקעה או למגורים מגלים כי גם הון של חצי מיליון ₪ לא תמיד מספיק כדי לעמוד במטרה.

במציאות בה דירה ממוצעת בישראל עולה יותר ממיליון ₪, יותר ויותר ישראלים מרגישים כי חלום ה”בית-משל-עצמי” חומק להם מבין האצבעות, וכנראה שבצדק. ועדיין, אדם או זוג אשר צברו הון של עד חצי מיליון ₪ לא חייבים לוותר על החלום כל כך במהירות, אלא פשוט לחשוב מעט מחוץ לקופסא.

בשורות הבאות נסקור בפניכם את האפשרויות הקיימות להשקעות נדלן קטנות, השקעות אשר אינן עולות על 500 אלף ₪ ומאפשרות לכם להשקיע בנדל”ן מבלי להיקשר למשכנתא בת עשרות שנים או לקחת הלוואות מיוחדות.

חשיבה מחוץ לקופסא מאלצת אותנו לצאת מתוך אזור הנוחות שלנו ולחקור מקומות חדשים. כשזה מגיע לנדל”ן אזור הנוחות הוא בהחלט המגרש הביתי – ישראל, יציאה ממנו שולחת אותנו אל מעבר לים, אל רכישת נכס להשקעה בחו”ל.

יש לא מעט אנשים אשר מאמינים כי השקעה בנכס בחו”ל היא טרחה גדולה מדי והם גם כנראה יכולים לדקלם לכם את הסיבות לכך – “אי אפשר לראות את הנכס” “זה במקום זר” ועוד שלל סיבות מגוונות שנובעות מהמקום הכי טבעי – מתוך אזור הנוחות. אולם אנחנו כאן בכדי לפרט לכם את היתרונות שבהשקעה בנדל”ן בחו”ל וגם כדי להראות לכם שבליווי חברת הניהול הנוחה, השקעות נדל”ן בסכומים נמוכים בחו”ל יכולות להפוך לנוחות בקלות.

השקעות נדל"ן קטנות

השקעות קטנות בנדל”ן – השקעה של עד 500,000 ש”ח 

יתרונות להשקעות נדל”ן בחו”ל

בין אם אנחנו מדברים על סכומים גבוהים או סכומים של עד חצי מיליון ₪, להשקעות נדל”ן בחו”ל יש מספר יתרונות ברורים וחשוב לפרוט אותם לפני שמתקדמים אל עבר עומק התהליך.

היתרון הראשון והברור מאליו הוא המחיר, שהרי הסיבה העיקרית בגינה התכנסנו כאן היא למצוא השקעות נדל”ן רווחיות בפחות מ-500 אלף ₪. מחירי הנדל”ן בחו”ל הם נמוכים יותר מאלו המוצעים בארץ ומגוונים יותר, בעזרת סקר שוק נכון ומהימן (שתבצעו בעצמכם או בסיוע חברה מתמחה) תגלו מנעד רחב של נכסים להשקעה במחירים נוחים במדינות שונות.

מילת המפתח ביתרון זה היא כמובן “סקר שוק” – בכדי להשקיע נכון יש לבדוק את השטח בצורה מיטבית. לא כל נכס המוצע למכירה בחו”ל הוא מציאה מידית ויש להתחשב גם בפרמטר התשואה, שהוא היתרון הבא שלנו. התשואה הצפויה מהשקעות אלו היא גבוהה מהתשואה הקיימת בשוק הנדל”ן בישראל, על כך נרחיב בהמשך.

יתרון נוסף אשר מציע שוק הנדל”ן בחו”ל הוא הגמישות הרבה, יחסית לנדל”ן בארץ. בין אם אתם מעוניינים להשקיע בנכס למגורים, לשכירות, לטווח ארוך, לטווח קצר, לבד או כחלק מקבוצה – ברוב המוחלט של המקרים תוכלו למצוא השקעה אשר עומדת בקריטריונים ובתקציב שאתם קובעים.

השקעה בנכס למגורים

השקעות קטנות בנדל”ן יכולות להגיע במגוון צורות, כאשר הנפוצה ביותר היא השקעה בנכס למגורים. כאשר מרחיבים את אזור ההשקעה ופותחים את האפשרות להשקעה בחו”ל, באופן טבעי מגוון האופציות להשקעה גדל בצורה משמעותית.

באשר למדינות מומלצות להשקעה בנדל”ן לשנת 2017, אשר יכולות לספק נכסים למגורים בטווח מחירים של עד 500 אלף ₪ יש שלוש מדינות בולטות במיוחד. המדינה הראשונה היא לא אחרת מאשר פולין. פולין היא מדינה עם היקף אוכלוסייה של כ-39 מיליון אזרחים אשר ממוקמת במזרח אירופה. פולין מהווה תחנת מעבר חשובה במסחר היבשתי באירופה והיא מוקד משיכה למהגרי עבודה רבים, בעיקר מגרמניה, זאת נוסף על היותה מוקד תיירותי אטרקטיבי אשר סוחף אליו לא מעט תיירים.

פולין היא מדינה בעלת כלכלה יציבה לצד מחירי נדל”ן נמוכים, הודות להתערבות ממשלתית ושימוש במטבע מקומי. פולין מציעה מגוון רחב של דירות בטווח מחירים נמוך אשר יכולות לשמש לשכירות ארוכת טווח או להיות בעלות אופי תיירותי – דירות המיועדות לתיירים אשר אינם מעוניינים במלון ומחפשים פתרונות לינה דוגמת Airbnb.

מדינה מומלצת להשקעה היא ארצות הברית, בה אפשרויות הנדל”ן הן בהחלט בלתי מוגבלות. ארצות הברית יכולה לספק גם לא מעט פרויקטים מעניינים להשקעה בנדל”ן למגורים באמצעות פרויקטים משותפים להשקעה, בהם ניתן להשקיע סכום קטן יחסית וליהנות מתשואה נאה של פרויקט דיור רחב היקף.

המדינה האחרונה שחותמת את רשימת ההמלצות שלנו היא מדינה ים תיכונית קטנה וחמה אשר ממוקמת במרחק טיסה קצרצרה מתל אביב – יוון. יוון התמודדה ועודנה מתמודדת עם משבר כלכלי, אך הוות לחבילת סיוע תומכת ומקיפה לה זכתה מהאיחוד האירופי, כלכלת המדינה נכנסה למסלול התייצבות והיא ללא ספק במגמת צמיחה.

כמו כן, למרות המשבר הכלכלי אותו חוותה יוון, היא עדיין המשיכה להיות מעצמת תיירות ונכסים רבים נרכשים בה לצורך השקעה בתחום זה. שוק הנדל”ן ביוון מציע מגוון נכסים למגורים אשר בקלות יכולים להפוך לפתרונות לינה אטרקטיביים לתיירים הפוקדים אותה אשר מחפשים חוויה שונה ממלונות “הכל כלול”, ואלו לא מעטים.

השקעה בנכס לצורכי מסחר

במידה ונכסים למגורים פחות מדברים אליכם ואתם מחפשים נכס להשקעה בסכום קטן יחסית עם תשואה יציבה – נדל”ן לצורכי מסחר הוא בהחלט אופציה ראויה. בין אם מדובר בפולין, ביוון או בארצות הברית – בכל אחת מהמדינות המומלצות קיים מסחר ענף.

מרכזי ערים הם גוף חי ונושם אשר מתחדש ומתפתח באופן תדיר, לכן השקעה בנכס לצורכי מסחר במרכז עיר היא בהחלט השקעה שעומדת על הפרק כאשר מדובר על השקעה בסכומים נמוכים. רכישה של שטח מסחרי בגודל של כ-30 מ”ר ממוצע אשר יכול לשמש כמשרד או כחנות הופך בקלות להשקעה עם תשואה חודשית יציבה. למידע נוסף בנושא לחצו כאן

תשואה – זה כל הסיפור

כאשר מדברים על השקעות נדל”ן, לא משנה באיזה היקף, השורה התחתונה והקובעת היא שורת הרווח – כלומר התשואה. התשואה על נדל”ן בישראל נעה בין 3% ל-6%, תשואה שנחשבת יחסית נמוכה, במיוחד בהתחשב בתנאי השוק הקיימים (מחירים גבוהים, מבחר מצומצם ושוק “בועתי”).

לצורך השוואה, השקעת נדל”ן בפולין תניב לכם תשואה של 6 עד 9 אחוזים. בארצות הברית התשואה הממוצעת על נדל”ן עומדת על כ-10%, וביוון התשואה הממוצעת על נדל”ן למגורים עומדת על כ-9%, כאשר נדל”ן לצורכי מסחר, כמו למשל משרד חדש להשקעה יניב לכם תשואה ממוצעת של 12%. כאמור, בכל אחת מהמדינות הללו אנחנו מדברים על השקעות נדל”ן בסכומים של עד 500 אלף ₪.

לסיכום, קיים מבחר די רחב של אפשרויות השקעת נדל”ן במחירים נוחים, מילת המפתח היא בסך הכל מיקום. נדל”ן בחו”ל הוא פתרון אידיאלי ובר ביצוע לישראלים אשר מחפשים אפיק השקעה אשר אינו כולל השתעבדות למשכנתא ארוכת טווח. בכדי להפיק את המיטב מהשקעה מסוג זה, מומלץ לפנות לחברה המתמחה בתחום אשר יכולה ללוות אתכם מרגע החיפוש אחר הנכס המושלם עבורכם ועד אחזקת הנכס באופן שוטף לאחר רכישתו.